Pronájem bytu jako stálý příjem? Díky službě garantovaného nájmu toho můžete dosáhnout

Pronájem bytu jako stálý příjem? Díky službě garantovaného nájmu toho můžete dosáhnout

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pronájem bytu s sebou nese spoustu negativ, od nájemníků neplatičů přes hromadu administrativní práce až po sáhodlouhé jednání s nájemníky či dodavateli energií. Přesto se ale z této činnosti může stát činnost výdělečná. Jen je potřeba svěřit se do rukou profesionálů a zvolit vhodnou službu.

Tou je v případě, že si přejete pravidelně inkasovat nájemné a přitom se o nic nestarat, služba garantovaného nájmu. V Čechách ji nabízí nezávislá realitní společnost Bohemian Estates, která tak svým klientům dopřává luxus v podobě kompletní správy nemovitosti a zajištění pravidelného příjmu, a to jako jediná na trhu.

Společnost si od Vás byt za předem dohodnutý nájem pronajme, majitelé jsou tak zbaveni prakticky všech starostí, které jsou s pronájmem nemovitosti spojené. Společnost taktéž garantuje vrácení nemovitosti v původním stavu, a tak se majitelé nemusí obávat ani takových nájemníků, kteří by měli tendence byt demolovat. Po celou dobu trvání smlouvy jsou navíc zajišťovány potřebné opravy a údržba a samozřejmostí je vybírání a upomínky nájemného.

Společnost se zároveň stará i o přepis energií či o shánění nových nájemníků, což v průměru netrvá déle než dva týdny. Na rozdíl od ostatních realitních kanceláří se totiž nespoléhá jen na realitní inzerci a nájemníky získává i díky dlouhodobé spolupráci s mezinárodními společnostmi, školami a cílenému marketingu v místě nemovitosti. Každý zájemce je zároveň prověřován v registru dlužníků, což je krok, který Bohemian Estates provádí jako jedni z mála. „Má-li případný nájemník byť jen jeden záznam v centrálním registru dlužníků, smlouvu s ním neuzavíráme. Zároveň používáme lety praxe prověřené a vypilované neprůstřelné smlouvy, které nám umožní se efektivně zbavit neplatících nájemníků. Každopádně v případě garantovaného nájmu majitel nemovitosti peníze za nájem inkasuje, i když nájemník neplatí nebo když není zrovna nemovitost obsazena,“ uvádí ředitel realitní divize společnosti Robert Poppl.

Službu tak ocení například i ti, kteří si nemovitost koupili na hypotéku a nemohou si dovolit dostat se do problémů se splácením.

A kolik majitel nemovitosti za garantovaný pronájem zaplatí? Cena za službu je určena na základě prohlídky, kdy je stanovena výše tržního nájemného. Z něj je poté bez poplatků odečteno přibližně 15 %, což se rovná nájemnému, které je po odsouhlasení podmínek majiteli nemovitosti garantováno.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?