Romantika tak trochu jinak. Užijte si s partnerem zážitkový víkend v Dětenicích

Romantika tak trochu jinak. Užijte si s partnerem zážitkový víkend v Dětenicích

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Opustit hranice všedních dní plné pracovního shonu a starostí o domácnost občas potřebuje každý. Při pomyšlení na letní dovolenou, která se zatím jen matně rýsuje v dáli, leckomu zmizí úsměv z tváře. Nečekejte s plánováním zážitků až na léto a vydejte se už v červnu se svou drahou polovičkou do vyhlášeného Zámeckého resortu Dětenice. O netradiční zábavu a romantiku, ovšem na středověký způsob, nebude nouze.

Víkend plný nečekaného dobrodružství se hodí pro všechny páry. Ocení ho jak ti čerstvě zamilovaní, tak ti, kterým pomalu docházejí nápady na to, co společně podniknout. Pokud se v poslední době vaše hovory s partnerem točí jen kolem hypotéky, výchovy dětí a starostí o domácnost, je nejvyšší čas dopřát si nějaký čas sami pro sebe a vytrhnout se ze zajetí všedních dnů. Je navíc dokázáno, že společné zážitky a vzpomínky sbližují a zakládají mezi jednotlivými osobami pevnější pouto. A to se bude hodit, až přijde krizovější období.

Zažijte doby dávno minulé na vlastní kůži

Fascinuje vás dávná doba temného středověku natolik, že byste ji chtěli zažít na vlastní kůži? Vyzkoušet si středověký způsob života se vším, co to obnáší – bydlení, stravování i typické kratochvíle? Stroj času zatím nebyl vynalezen, ale to nevadí. Užít si jedinečnou dobovou atmosféru a ocitnout se v hlubokém 12. a 13. století můžete i tak. Tuto možnost nabízí zámecký resort Dětenice, nacházející se pár kilometrů od Prahy směrem na Mladou Boleslav. Areál zahrnuje nejen vyhlášenou středověkou krčmu, historicky první svého druhu u nás, ale i další atrakce, jako je místní pivovar, zrekonstruovaný pozdně barokní zámek a středověké kolbiště, kde se konají tradiční rytířské turnaje.

Když středověk, tak se vším všudy – bez cenzury

„Připravte se na rustikální bydlení, autentický hostinec s lavicemi z dubového dřeva, kamennými zdmi a plápolajícími svícemi, ryze české i cizokrajné speciality z dávné historie, dobové oděvy a poněkud nevybíravou mluvu a drsnější způsoby našeho personálu. Když středověk, tak se vším všudy a bez cenzury,“ zve návštěvníky Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu.

„Speciálně pro dvojice máme v nabídce romantické pobyty. Ovšem hosté se musí připravit na to, že se nebude jednat o romantiku podle novodobých standardů, nýbrž podle středověkých zvyklostí,“ líčí Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu. „Vybírat je možné z romantických víkendových pobytů na jednu/dvě noci, připraveny jsou celé ubytovací balíčky – měšťanské, královské, císařské, venkovské…. Pak už jen záleží, v jaké roli a společenské vrstvě byste si přáli středověk zažít,“ doplňuje Ondráčková. Přivítáni budete dobrým vínem, pobavíte se prohlídkou zámku nebo pivovaru, večer strávíte v krčmě a večer ulehnete na dobově zařízených jizbách.

Ženy jistě po nasycení lahodnou krmí ocení prohlídku pozdně barokního zámku s bohatou historií. Podle pověsti vznikly Dětenice v místě, kde kníže Oldřich v polovině 11. století při projížďce krajem nalezl dva opuštěné chlapce, kterých se mu zželelo. Ujal se jich a zanechal s nimi několik svých lidí, aby je chránili a vychovali. Podle nalezených dětí byla zdejší osada nazvána Dětenice.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?