Shoďte kila, která jste nabrali na dovolené. Je to jednodušší, než si myslíte

Shoďte kila, která jste nabrali na dovolené. Je to jednodušší, než si myslíte

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podzim již oficiálně začal a většina z nás má svou letošní dovolenou za sebou. Ta je pro spoustu lidí nejen dobou zaslouženého odpočinku, ale nezřídka je i časem, kdy tolik nedbáme na zdravou a vyváženou stravu. A přestože existují tací, pro které dva týdny bez jídelníčku nepředstavují problém, někteří se z dovolené vrací s pár kilogramy navíc. Jak se jich rychle zbavit a vrátit se do formy, v jaké jste byli předtím? Jde to rychleji a jednodušeji, než byste si mysleli.

Motivace je základem

Základem je motivace a pevná vůle. Mnoho lidí totiž s vidinou nadcházející zimy nemá už tolik podnětů k tomu, aby se nadále snažili hýbat a dodržovat vyváženou stravu. Hubnutí na podzim společně s aktivním pohybem přitom přináší řadu benefitů.

Budete se cítit psychicky lépe, udržíte si formu před vánočními svátky a pevný řád vám pomůže bojovat s podzimní depresí, která se projevuje čím dál častěji. Krátké dny a chladné počasí v nás zanechávají nechuť něco podnikat a trávíme více času doma. Ten ovšem můžete věnovat právě jídlu, v dobrém slova smyslu. Kdy jindy se opřít do hubnutí když ne právě teď?

S pár kilogramy pomůže ketodieta

Na hubnutí z velké váhy nebo na ztrátu pár kilogramů přímo zázračně funguje ketodieta. Balíčky na míru si můžete objednat u české společnost KetoMix. Vybrat si lze z balíčků na týden, dva, tři nebo na měsíc. Záleží, kolik kilogramů potřebujete zhubnout. U ketodiety není potřeba cvičit, funguje i bez pohybu. Je ale třeba myslet na to, že pravidelný pohyb má pozitivní vliv na celkovou kondici člověka. Ketodieta je založena na optimálním příjmu proteinů a sníženém příjmu sacharidů. Právě tehdy tělo přechází na náhradní zdroj paliva a místo sacharidů pálí tuky. Proto má tato dieta tak dobré výsledky a pomůže vám při boji s nadbytečnými kilogramy.

Pozor, při ketodietě je extrémně důležitá silná vůle. Stačí jedno uklouznutí a vaše tělo vyskočí z ketózy, tedy přestane využívat tukové zásoby jako palivo. Návrat do stavu ketózy obvykle trvá pár dnů. Pokud však vydržíte, s výsledky budete extrémně spokojeni. Pokud si nejste jistí, zda je pro vás ketodieta ten správný postup, můžete využít poradenství výživových poradkyň KetoMix.

Nezapomínejte o sebe pečovat

Cítit se dobře ve svém vlastním těle je důležité pro celkovou psychiku. Nepodceňujte ale sychravé počasí a pečujte o sebe. Nezavírejte se po práci doma, ale naplánujte si pravidelné procedury, které vám pomohou cítit se lépe. Již nyní je ideální doba začít pravidelně navštěvovat saunu. Saunování má vynikající výsledky, co se posílení imunitního systému týče a pomůže vám se připravit na časté střídání teplot. Saunu doporučujeme navštěvovat jednou týdně. Pokud navíc cvičíte, v sauně jde regenerace svalů mnohem lépe.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?