Skvělé nápady od designérky Anke Glut, jak zútulnit váš domov

Skvělé nápady od designérky Anke Glut, jak zútulnit váš domov

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Mnoho lidí žije v přesvědčení, že nemá dostatek prostředků na to, aby svému obytnému prostoru mohla dopřát stylové bydlení. Na to, abyste si své hnízdečko zmodernizovali a vylepšili, však nepotřebujete utratit životní jmění. Je to hlavně o citu a fantazii. Někdy však není jednoduché přijít na to, co interiéru chybí, nebo jak ho vytáhnout a povýšit na prostor s osobitým duchem. Nechte se inspirovat nápady bytové designérky Anke Glut, jak si zařídit originální bydlení.

Harampádí pryč

Než se pustíte do proměny, zbavte se všech nefunkčních a nepotřebných věcí. Pamatujte, že všeho moc škodí, a u bytových doplňků to platí dvojnásob. Nekompromisně odstraňte všechny lapače prachu a nahromaděné tretky. Nepřehánějte to ani s kupováním nových dekorací. „Domov by neměl působit překombinovaným dojmem skladiště. Případně pokud jste manuálně zruční, zvolte způsob úpravy „udělej si sám“. Je to kreativní a zároveň levný způsob, jak si zkrášlit domov, a navíc jde o recyklaci starých věcí, které tak získají nový háv nebo budou sloužit jinému účelu,“ radí bytová designérka Anke Glut.

Textil mnoha podob a využití

Textilní prvky hrají v domácnosti klíčovou úlohu. Nejenže jsou praktické, působí navíc esteticky. Jde o různé přehozy, polštáře, deky nebo závěsy. Začněte tím, že se zbavíte starých záclon. „Moderní interiéry si žádají volná okna, proto vsaďte raději na závěsy, které můžete po stranách sepnout zajímavou stuhou. Pokud máte základ pokoje vymalován v tmavě barvě, doplňky volte ve světlejších odstínech. Vyhoďte starý a notně prošlapaný koberec a podlahu pokryjte cenově dostupným laminátem, linoleem či vinylem. Jednotvárný dojem této podlahové krytiny narušíte kusovým kobercem s nízkým vlasem. Koberec tlumí hluk a musí být dostatečně velký, aby na něm gauč stál,“ doporučuje Glut.

Relaxační koutek

Vytvořte si v bytě výsostné území pro nerušený odpočinek. Dominantním prvkem by mělo být pohodlné křeslo, jehož náruč přímo vybízí k slastnému lenošení. Jako stvořené je pro tento účel křeslo typu ušák. Pokud investovat do nějakého kusu nábytku, nechť je to právě on. „Ušák je určen pro dlouhé sezení, ať už s knihou, nebo bez. Samozřejmostí by tedy měl být maximální komfort bez zdravotních následků. Důležitý není jen design, ale také kvalitní konstrukce s dobrým anatomickým tvarováním,“ vysvětluje Anke Glut. Ušák doplňte ho odkládacím stolkem, stolní lampičkou a velkou živou rostlinou a odpočinková zóna je na světě.

Květiny

Květiny, ať už ve váze, nebo zasazené v květináči, jsou osvěžujícím prvkem. Rozhodně to však neznamená, že by se váš domov měl změnit v divokou džungli. Přemýšlejte a pečlivě vybírejte, jaké květiny by souznily se zbytkem vašeho interiéru. Pro klidnou atmosféru a navození zenové pohody se hodí exotické bonsaje, a pokud holdujete dovoleným u moře a chcete si doma navodit středomořskou atmosféru, kupte si třeba ibišek nebo keříkové rostliny s citrusovými plody.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?