Slunce nejen v duši – jak připravit vlasy na nadcházející letní období?

Slunce nejen v duši – jak připravit vlasy na nadcházející letní období?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Venkovních teplot v posledních dnech přibývá, a není se tedy čemu divit, že slunečné počasí láká ven stále více lidí. Jako každý rok je však nutné pamatovat na probouzející se sílu slunečních paprsků a nepodcenit ochranu pokožky celého těla, té vlasové nevyjímaje. A připravíte-li se na horké dny dostatečným předstihem, budete se moci pyšnit zdravou a lesklou hřívou po celé letní období, aniž byste na jeho konci museli vlasy zkracovat či jinak radikálně revitalizovat.

Kromě sluníčka vlasům nesvědčí ani vítr, slaná nebo chlorovaná voda, prach a písek, kterým však zejména během dovolené u moře zkrátka neutečeme. Již nyní se proto vyplatí zakoupit speciální vlasové přípravky a postupně své vlasy přivykat nadcházející náročné sezóně. Budete-li se navíc kromě cílené péče soustředit také na dodržování níže popsaných pravidel, úspěch v podobě zdravých vlasů je již nyní zaručen!

Hydratujte a vyživujte

Nejdůležitějším krokem v péči o vlasy před i během letních měsíců je jejich hloubková hydratace. Zvýšenou potřebu přijímat tekutiny pociťuje v létě každý z nás, ale pouze zlomek dopřává pravidelnou dávku vláhy i svým vlasům. Nejlépe proto uděláte pořízením kosmetiky s keratinovou nebo proteinovou složkou, které vlasy dostatečně vyživí a zacelí i jejich případné počáteční nedokonalosti. „Pro letní období doporučuji klientům produkty z řady Keratin Technology vlasové kosmetiky Nouvelle, které vlasům dopřávají opravdový komfort co se hydratace a regenerace týče. Zásadní je ovšem používat jak šampon, tak kondicionér ze stejné řady a základní péči obohatit také o pečující masku, zábal či pěstící olej na roztřepené konečky,“ doporučuje odbornice na vlasovou péči Renáta Gacková.

Chraňte svůj barevný pigment

Není tajemstvím, že silné UV paprsky mohou proniknout skrze nechráněnou vlasovou pokožku do vlasové kůry a způsobit tak mnoho nepříjemných komplikací jako je slábnutí vlasu, jeho krepatění nebo dokonce ztrátu barveného pigmentu. Jsou-li vlasy vystavovány slunečným paprskům opakovaně po delší časový úsek, dochází navíc k odčerpávání důležitých olejů a proteinů, což způsobí jejich zvýšenou suchost a lámavost. Vždy je proto dobré pamatovat na pokrývku hlavy, případně používat ochranné thermo spreje, které po dobu pobytu venku udrží ve vlasech požadovanou vlhkost. „Svým klientům navíc doporučuji prosvětlit své vlasy již na počátku léta, aby se vlasy stihly dostatečně zregenerovat. Barvící techniky jako je ombré nebo balayage za použití světlých odstínů nastartují přirozené zesvětlování a barevné změny pigmentu vlivem slunce tak nebudou tolik patrné, jako by tomu bylo u jednobarevného odstínu“ radí Gacková.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?