Slunce září, barva vlasů bledne. Jak si v létě zachovat její intenzitu?

Slunce září, barva vlasů bledne. Jak si v létě zachovat její intenzitu?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Když se vrátíme od kadeřníka s nádherně zářivou a sytou barvou vlasů, přejeme si, aby nám dlouho vydržela a naše hříva byla pořád tak zdravá a lesklá. V létě je to úkol nesnadný – musíme vlasy chránit před působením horka, slunce, mořské či chlorované vody tak, aby z naší kštice nezbyl chemlon neurčité barvy. Zeptali jsme se vlasové expertky, jak se o vlasy v průběhu žhavého léta co nejlépe postarat.

Přes 80 % žen si barví vlasy, pouhá pětina na hlavě nosí přirozenou barvu. Zatímco v mladším věku více experimentujeme s různými stylingy, po čtyřicítce saháme po barvicí tubě spíše z praktických důvodů, abychom překryli šediny. Ať už jsou naše pohnutky jakékoliv, všechny bez výjimky toužíme po syté, dlouhotrvající barvě s oslnivým odlesky. Právě přes léto ale na naše kadeře působí hned několik faktorů negativně ovlivňujících intenzitu barvy a lesk.

„Každá žena, která si pravidelně dopřává barvení, melír či přeliv, si zároveň přeje, aby docílený odstín rychle neblednul a dlouho si zachoval sytost a lesk. To se stává opravdovým oříškem hlavně přes léto, kdy blednutí barvy přímo ovlivňuje sluneční záření, působení slané či chlorované vody, nečistoty z prostředí a nešetrné mechanické zacházení, jako je česání, žehlení či fénování,“ vysvětluje Renáta Gacká, vlasová expertka kadeřnické kosmetiky Nouvelle. „Přes léto jsou vlasy, i ty nebarvené, samy o sobě namáhány a vlasové vlákno tak ztrácí na pevnosti a kvalitě. Proto si barvené kadeře v letních měsících žádají zvláštní péči.“

Pozor na ultrafialové záření

UVA i UVB paprsky jsou pro naši kůži a tedy i vlasy škodlivé. Zároveň jsou jednou z hlavních příčin blednutí barvy. Paprsky totiž poškozují povrchovou strukturu vlasu, takzvanou kutikulu, a vlas tím ztrácí schopnost absorbovat vodu. Stává se tak slabým, vysušeným a lomivým. UVA záření navíc proniká hlouběji do struktury vlasu a narušuje buňky aktivně tvořící barvivo melanin. Sluneční záření ve výsledku způsobuje rozklad molekul barviva uvnitř vlasu, což se následně projeví i u přírodních vlasů vybledlým, matným vzhledem. Proto během pobytu na přímém slunci, ale i když je pod mrakem, myslete na kvalitní vlasové přípravky s UV filtrem a noste klobouky či šátky.

Speciální péče o namáhané vlasy

Pro péči o barvené vlasy bychom si měli vybírat speciální kosmetické přípravky, které byly pro tento účel vyvinuté. Poškozený vlas je sušší, má pórovitou, nepravidelnou strukturu a je křehčí, což ho dělá náchylnějším vůči různým typům poškození. Poškození vlasů je nejlepší předcházet, protože silně poničené vlasy se napravují jen těžko. „Pro namáhané, suché a porézní vlasy používejte kvalitní vlasovou kosmetiku nejlépe kadeřnických značek. Nemusíte za ni platit horentní sumy v salonech, lze ji pohodlně sehnat za dobrou cenu na internetu. Doporučuji kosmetiku s vitaminy, proteiny a keratinem, který má schopnost vlasové vlákno vyhlazovat a vyplňovat drobné trhlinky na povrchu,“ říká vlasová expertka profesionální kosmetiky Nouvelle Gacká.

„Například komplexní řada péče Double Effect s proteiny a výtažkem z chmele vlasy obnovuje, dodává jim hebký a měkký pocit a zabraňuje nežádoucímu statickému efektu. Přípravky pro vlasy se speciálními potřebami vlas důkladně a šetrní myjí a odstraňují zbytky nežádoucího pigmentu, který brání vyniknutí barvy vlasů, ať už je přírodní, či umělá,“ uzavírá Gacká.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?