Stěhování jedna báseň. Usnadněte si ho pomocí jednoduchých tipů

Stěhování jedna báseň. Usnadněte si ho pomocí jednoduchých tipů

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Jestliže vás čeká stěhování do nového domova, dozajista se zaobíráte myšlenkou, jak to všechno zvládnout od přípravy přes realizaci co nejhladčeji a bez zbytečných komplikací. Připravte se na stěhovací akci s dostatečným časovým předstihem a jednotlivé kroky pečlivě naplánujte, abyste se vyhnuli stresu a bezesným nocím.

Stěhování bývá spojeno se začátkem nové životní etapy, ať už vylétáváte z rodinného hnízda a stavíte se poprvé na vlastní nohy, pořizujete společné bydlení s partnerem či se naopak od něj stěhujete. Přestože se na vykročení do nové životní fáze většinou těšíme, samotné stěhování je náročný a stresující proces, který se při nedostatečném plánování a špatné organizaci může lehce proměnit v noční můru. Jak si stěhování co nejvíce usnadnit?

Příležitost pro vítr v osobních věcech

Jak už je zmíněno výše, stěhování je vykročením do nové životní etapy, proto bychom tuto příležitost měli využít a udělat si pořádek v osobních věcech. Inspirujte se životní filozofií minimalismu, který nabádá, abychom se zbavili zbytečností a starých nepotřebností a vystačili si na materiální úrovni s menším počtem kvalitnějších věcí. U každé věci, kterou při balení vezmete do ruky, se proto krátce zamyslete nad jejím dalším využitím. Třiďte nemilosrdně věci na ty, které se vám budou v novém domově nadále hodit, a na ty, na něž by beztak sedal jen prach. Dobrým vodítkem může být odpověď na otázku, jak jste danou věci využívali v posledním roce. Nepotřebné věci v zachovalém stavu můžete nabídnout přátelům či neziskovým organizacím, ty ošuntělé či dokonce rozbité odneste do tříděného odpadu.

Balení nenechávejte na poslední chvíli a pusťte se do něj zavčasu, zvlášť budete-li osobní věci třídit. Začněte v pokoji, který využíváte nejméně, a postupně se propracujte do nejčastěji obývané místnosti s většinou osobních věcí.

Kvalitní úložné krabice jsou neocenitelným pomocníkem

Základem celého stěhování je opatření dostatečného počtu kvalitních úložných krabic, v nichž budou vaše cenností a osobní věci v bezpečí. Na krabice od banánů, vyžádané v nejbližší samoobsluze, raději zapomeňte a pořiďte si kvalitní krabice určené přímo pro tento účel ze specializovaných portálů. Přední tuzemský prodejce obalových materiálů Paketo.cz  nabízí široký výběr úložných a stěhovacích krabic  z kvalitní 5vrstvé lepenky se zpevněným dnem a boky. Snadno se s nimi manipuluje, jsou pevné, bytelné a jsou k dostání ve variabilním provedení. Pokud si rozměr a typ nevyberete z dané nabídky, zhotoví vám stěhovací krabice na míru.

Ujasněte si také, jakým způsobem budete krabice označovat. Zkuste psát konkrétnější cedulky než jen „oblečení“ nebo název místnosti. Vybalování bude o mnoho snazší. Pro samotné stěhování si zabalte tašku s nejnutnějšími osobními věcmi, podobnou příručnímu zavazadlu, když jedete na dovolenou. V novém, nezabydleném bytě oceníte, že to nejdůležitější máte po ruce.

Stěhování svépomocí?

Jedna z prvních otázek, kterou je třeba vyřešit, je, zda se budete stěhovat svépomocí, nebo si zaplatíte profesionální stěhováky. Stěhováním na vlastní pěst možná ušetříte peníze, ale promyslete, zda to nebude na úkor vašeho času nebo nervů. O pomoc budete muset požádat velké množství přátel a příbuzných, s nimiž může být obtížné ladit vyhovující termín. Stěhovací firmy zajistí dodávku, fyzické přemisťování majetku a pomohou také s demontáží nábytku.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?