Středověký food festival v Dětenicích slaví třetí výročí, na co se mohou návštěvníci těšit?

Středověký food festival v Dětenicích slaví třetí výročí, na co se mohou návštěvníci těšit?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Již loni a předloni mohli návštěvníci zažít Středověký food festival v Dětenicích. Akce předešlé dva roky vzbudila velký ohlas a organizátoři se tak toto léto znovu rozhodli otevřít brány všem, kterým obyčejné pouliční food festivaly nestačí.

„Letošní Středověký food festival máme toto léto už párkrát za sebou, další termíny jsou 18. a 25. srpna. Pokrmy připravujeme samozřejmě tematicky, jsou inspirované Franckou říší a barbarským severem. Návštěvníci budou moci ochutnat chobotnice, ústřice, krevety, olihně, mušle, ale i kuřecí hnátky nebo jehněčí klobásky a třeba i domácí koláčky nebo ovocné knedlíčky. Nebude chybět ani celé opékané čuně. Vstupné je symbolické 50,- Kč za osobu. Stejně jako loni, i letos se festival koná v zámeckém parku, kam si návštěvníci mohou přinést deky a na trávě uspořádat piknik,“ láká příznivce kvalitní gastronomie marketingová ředitelka dětenického resortu Aneta Ondráčková.

Na festivalu nebude samozřejmě chybět oblíbené rytířské klání, poběhlice, tanečnice a středověká kapela. Proudem poteče i domácí dětenické pivo.

Zároveň je nutné dodat, že výběr místa pro Středověký food festival není náhodný. Právě v Dětenicích totiž vznikla první Středověká krčma svého druhu na světě. Ti, kteří ji již někdy navštívili, si pravděpodobně dokáží představit, co je na tomto festivalu čeká. Pro ty, kteří v Dětenicích budou poprvé, máme malé varování. Lidé konzervativní, nechť nechají svá pravidla doma, kultivované vyjadřování zde totiž občas pokulhává. Nenechte se ale mýlit, vše je součástí nezapomenutelného zážitku, který chtějí provozovatelé resortu zákazníkům dopřát. Z obsluhy se tak během chvíle stávají herci a vězte, že celé divadlo je někdy tak reálné, až je lehké zapomenout, v které že době se to vlastně nacházíte. Není výjimkou, že ženy jsou nazvány ochechulemi a starými čarodějnicemi a muži zas vyzývání, ať místo peněz raději panenku svou na místě nechají. Oblíbenost tohoto netradičního konceptu však stále stoupá a vysoká návštěvnost Dětenic nejen během letního období to dokazuje. Pokud jste tedy toto místo ještě nenavštívili, můžeme to všem vřele doporučit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?