Systémová enzymoterapie v boji proti zánětům

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zánětem rozumíme obrannou imunitní reakci na poškození buněk a tkání. Bývají akutní či chronické, přičemž klasickým příkladem prvního typu je například angína, zánět slepého střeva či zánět močových cest. Všechny je přitom třeba včas léčit, aby nepřešly do chronického stadia. Poté totiž mohou nastávat nevratné změny orgánů, sliznic a jejich funkcí. V boji proti zánětům však efektivně pomáhá systémová enzymoterapie. V čem je pro lidský organismus pozitivní a které léky ji zastupují?

Enzymy

Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy. Vznikají z aminokyselin, které organismus získává trávením bílkovin obsažených v potravě. Zároveň urychlují a řídí všechny biochemické procesy v organismu. Z toho důvodu se jim říká biokatalyzátory. V lidském těle totiž během jediné vteřiny proběhne mnoho milionů chemických reakcí, které by bez enzymů trvaly stovky let. Každý enzym však plní pouze jeden speciální úkol, na který je naprogramován a hodí se vždy jen k určité látce, kterou mění konkrétním způsobem. Pro život a zdraví je tedy naprosto nezbytné, aby všechny enzymy byly přítomny v dostatečném množství a v optimálním funkčním stavu. Mimo jiné se totiž podílejí na všech procesech látkové přeměny, na přeměně potravy na stavební součásti, energii a pohyb, na odstraňování zestárlých a opotřebovaných buněk a na jejich náhradě novými buňkami, na zneškodňování odpadních látek metabolismu, na nervové činnosti a myšlení, na obraně těla proti mikrobům a jiným škodlivinám a na již zmiňovaném hojení všech druhů zánětů.

Jak lidské tělo získává enzymy

Jak již bylo řečeno, enzymy se do těla dostávají potravou. Konkrétně Papain se získává z mléčné šťávy nezralé papáje. Ten působí především na imunitní systém. Bromelain, jehož největší koncentrace je v košťálu ananasu, má protiotokový účinek. A Trypsin, Chymotrypsin a enzymová směs Pankreatin jsou získávány z pankreatů mladých jatečných zvířat. Amyláza a Lipáza jsou poté mikrobiálního původu. Avšak zejména v podmínkách zvýšeného psychického či fyzického vypětí a stresu a při zvýšeném výskytu virových a bakteriálních infekcí, kdy dochází k hromadění látek vyvolávajících skryté záněty, je vhodné podpořit přirozené obranné mechanismy podáváním vhodně zvolené kombinace proteolytických enzymů ve formě doplňků stravy. Asi nejznámější lékem systémové enzymoterapie je volně dostupný lék Wobenzym. Ten je na trhu již padesát let a účinnost unikátní směsi obsažených enzymů potvrzuje rozsáhlý vědeckým výzkum, řada kontrolovaných klinických studií a zejména padesátiletá léčebná praxe.

Jak působí Wobenzym v lidské těle

Wobenzym má šest základních účinků; zvyšuje pružnost červených krvinek a snižuje shlukování krevních destiček, čímž zlepšuje tekutost krve a její oběh ve tkáních. Taktéž příznivě působí na otoky a štěpením látek vyvolávajících bolest působí proti bolesti. Zároveň působí na imunitu, a to jak zvýšením aktivity imunitních buněk, tak i snížením její aktivity k normálu v případech, kdy je imunita chorobně vystupňována a je sama příčinou onemocnění. Na rozdíl od běžně užívaných protizánětlivých léků, které potlačují i hojivý zánět, Wobenzym zlepšuje a urychluje průběh hojivé zánětlivé reakce a podporuje tak hojení. Uplatňuje se tak zejména v léčbě gynekologických zánětů, zánětů močových cest, při zánětech prostaty, šlach, svalů a žil a taktéž při zánětech dýchacích cest.Systémová-enzymoterapie-Creative-Commons -(www.pixabay.com)

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?