Tipy, jak konečně začít hubnout a nepřestat

Tipy, jak konečně začít hubnout a nepřestat

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Snaha zhubnout v nějaké fázi života provází většinu z nás. A ať už za tím stojí jakákoli motivace, asi se všichni shodneme na tom, že ne vždy je lehké u hubnutí vydržet. Jak si to tedy nastavit správně v hlavě a jak tentokrát setrvat? Přečtěte si naše tipy, jak konečně začít hubnout a nepřestat.

Znejte své tělo

Zatímco někteří volí cestu střídmého jídelníčku a zvýšení fyzické aktivity v naději, že nakonec dosáhnou svého cíle, my jsme toho názoru, že by každý jedinec měl znát alespoň základy o svém těle. Orientačně si vypočtěte váš denní energetický výdej a na základě toho určete svůj ideální denní příjem. Pokud jste ve fázi hubnutí, měli byste přijmout zhruba o 20-30 % méně než vydáte. K výpočtům vám pomohou například kalorické tabulky. Denní příjem nemusíte sledovat po celou dobu hubnutí, ale alespoň na začátku tomu dejte šanci, abyste si udělali představu o tom, kolik kalorií která potravina obsahuje a jaké množství makroživin vám dodá.

Najděte tu správnou motivaci

Zatímco někdo do hubnutí vkládá velké naděje v souvislosti se zlepšením kondice a celkového zdraví, někdo zase doufá, že po zhubnutí třeba někoho okouzlí. Ať je to jak chce, pravda je taková, že po redukci se obecně cítíme skvěle, máme větší sebevědomí a ve svém vlastním těle si jednoduše připadáme lépe. Najděte si proto to, co vás nejvíce nakopne a toho se držte.

Nechtějte vše najednou

Spoustu lidí má tendenci kolem hubnutí zbytečně dělat velký humbuk. Kromě jídelníčku okamžitě začnou cvičit a ve velkém odmítat vše nezdravé. Tento přístup má však často za následek akorát to, že jde celé hubnutí stranou při první stresové situaci. Proto nechtějte vše najednou a dělejte jen to, na co máte aktuálně kapacitu. Hubnout můžete začít pozvolna, nejprve například změňte jídelníček nebo si najděte udržitelnou dietu. Poté můžete přidat nějakou fyzickou aktivitu a časem třeba zjistíte, že dodržujete zdravý životní styl, ani nevíte jak.

Dejte si realistický cíl

Kila navíc jste pravděpodobně přibírali několik posledních let, a proto je jen těžko sundáte během pár týdnů. Některé diety sice slibují rychlé výsledky, příkladem je třeba nízkosacharidová dieta KetoMix.cz, i při ní ale dochází k hubnutí takovým tempem, které je pro tělo zdravé. Dávejte si tedy realistické cíle a nechtějte zázraky na počkání.

Nezapomínejte na pitný režim

Dostatečný pitný režim jde se štíhlou linií ruku v ruce. Pijte adekvátní množství vody nebo bylinných čajů, obecně se uvádí alespoň 2-3 litry denně. Pokud víte, že máte s dodržováním pitného režimu problém, zkuste si nainstalovat nějakou volně dostupnou aplikaci, která vám pití připomene a díky které můžete sledovat, co všechno jste za den vypili. Naopak se vyvarujte slazeným limonádám, velkému množství alkoholu a nejrůznějším energy drinkům, které jsou prakticky jen převlečený cukr.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?