Tipy na netradiční balení dárků

Tipy na netradiční balení dárků

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máte už nakoupené všechny vánoční dárky a teď už jen zbývá je zabalit? Máme pro vás tipy, jak to letos udělat originálně a nápaditě. Potřebovat budete jen pár šikovných rukou a trochu kreativity.

Pevná krabice jako základ

Ať už je před vámi balení dárku jakéhokoli rozměru nebo tvaru, celý proces zjednoduší pevná krabice, kterou následně už jen dotvoříte k obrazu svému. Využít můžete buď krabici, ve které je zboží zabaleno od výrobce nebo mrkněte na webové stránky výrobce obalových materiálů Paketo.cz. Tam seženete krabice všech možných tvarů a velikostí.

Balte ekologicky

Zapomeňte letos na kýčovité balicí papíry, které jsou k dostání v každém supermarketu a místo toho pořiďte obyčejný balicí papír z recyklovaného papíru. Ten můžete nakoupit buď v rolích nebo v arších taktéž na Paketo.cz. A pokud se obáváte, že takto zabalená krabice bude vypadat nudně, strach mít určitě nemusíte. Naopak takto zabalené balíčky se pod stromečkem budou vyjímat.

Využijte darů přírody

Vydejte se do lesa na procházku a nasbírejte cokoli, co vám padne do oka. Na dárcích se budou skvěle vyjímat šišky, větvičky jehličnanů, jmelí či kousky březové kůry. Ty můžete k dárkům připevnit pomocí tavné pistoli nebo je jen zastrčit za provázek. Ten použijte jutový, který bude s použitými materiály perfektně ladit.

Na balíčky můžete připevnit i usušená kolečka pomeranče nebo jablíček. A pokud je nestíháte usušit, k dostání je v toto roční období mají i v jakémkoli krámku pro kreativce.

Balení šperků

Dáváte-li někomu šperky, využít lze například skořápek od vlašských ořechů. Ty zbavte jádra a vystelte vatou nebo je vysypte třpytkami. Následně do nich umístěte konkrétní šperk a obě půlky ořechu převažte stuhou.

Cedulky na dárky

Cedulky na dárky můžete vytvořit pomocí obyčejného kartonu, který vystřihnete do požadovaných rozměrů a opět můžete ozdobit nejrůznějšími přírodními motivy. S psaním jmen si vyhrajte a dejte si na nich záležet. Skvěle se také vyjímají cedulky z perníkového těsta, které upečte v troubě a ozdobte polevou.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?