Tipy na sportovní aktivity pro celou rodinu

Tipy na sportovní aktivity pro celou rodinu

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

V dnešní moderní a často velmi uspěchané době je čas trávený s rodinou poměrně vzácný, přitom spokojená rodina a kvalitní rodinné zázemí je dobrým základem do života. Když už v nabitých diářích objevíte chvíli volna, bývá těžké vymyslet zábavnou sportovní aktivitu, do které by se mohli zapojit všichni členové rodiny. V zimě jsou možnosti sportovních aktivit omezené, přesto se zdravého pohybu vzdávat nemusíte ani v tomto období. Přinášíme tipy, co podniknout s celou rodinou.

Žijeme v hektickém životním tempu a volného času na naše blízké a společné zájmy máme jen poskrovnu. A když už se taková chvilka najde, zpravidla bojujeme s tím, co zvolit. Máte před sebou volný víkend a rádi byste ho strávili s rodinou, ale nevíte jak? Inspirujte se tipy na společné sportovní aktivity, kterou uvítají všichni rodinní příslušníci. V létě je sice nabídka sportovních možností pestřejší, ale ani během zimy nemusíte zahálet.

Minigolf pro celou rodinu

Málokterá aktivita zaujme dítě stejně jako babičku. Jestli něco patří mezi ideální rodinné aktivity na víkend, pak je to právě minigolf. Pro tento sport neexistují žádná věková ani fyzická omezení, dokonce ani není potřeba pořizovat drahé sportovní vybavení. Stačí si půjčit hůl a míčky a vydat se zdolávat jednu jamku po druhé. Minigolf v sobě kombinuje zábavu, sportovní výzvu, koncentraci a zdravou soutěživost. Je vhodný pro všechny, kteří se sportu naplno věnovat nemohou. Je to sport, kde se na hřišti mohou potkat klidně i tři generace a užít si společně zábavné odpoledne. I když minigolf máme spíše spojený s teplým počasím ve venkovním prostředí, existuje po celé republice spousta indoorových hřišť, kde si této bohulibé aktivity můžete dosyta užít i přes zimu.

Běžkování a lyžování

Běh na lyžích je stále oblíbenější aktivitou. Hodí se pro všechny bez rozdílu věku a kondice. Jde o aerobní aktivitu, při níž zapojujete všechny svalové skupiny, takže dochází k efektivnímu spalování tuků. Navíc tím utužujete zdraví a pohybovou vytrvalost. Běh na lyžích si zamilují i menší děti, i když se to možná zprvu nezdá pravděpodobné.

Ti soutěživější můžou vyrazit i na nějaký ze série závodů na běžkách Stopa pro život, závody určené pro malé i velké nadšence, kde navíc můžete využít letos slevu 20 % na startovné pro prvních 25 přihlášených, pokud jste pojištěni u Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR.

O poznání náročnější zimní sport je lyžování, kde nejde jen o zábavu, ale také pořádné vypětí fyzických sil. Tento sport je spíše vhodný na posilování kondice než spalování tukových zásob, ale pokud máte všechny členy rodiny pohybově aktivní, pořád platí, že si lyžování v krásné horské přírodě užijete společně.

Kde hledat celoroční inspiraci na zdravý pohyb pro celou rodinu

V podpoře aktivního životního stylu se poslední roky angažují i samotné zdravotní pojišťovny, které už zdaleka nejsou zaměřeny pouze na prevenci a poskytování zdravotní péče. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR již v roce 2010 spustila unikátní projekt na podporu prevence, zdraví a kondice Zdraví jako vášeň. Pravidelně motivuje svoje pojištěnce zajímavými programy a výzvami a poskytuje pro celou rodinu užitečné rady, tipy a nápady, jak zachovat pevné zdraví a shodit přebytečná kila. Když budete mít ten správný přísun inspirace, zdraví se stane vášní i pro vás.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?