Trápí vás suché vlasy? Vyhněte se těmto chybám

Trápí vás suché vlasy? Vyhněte se těmto chybám

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Každá žena má své kosmetické vlasové rituály, které provádí automaticky a vůbec nad nimi nepřemýšlí. Při této péči se většina žen dopouští chyb a nevědomky tak ubírá své kštici na zdraví, lesku i síle. Udělejte si malou inventuru v zajetých beauty rituálech – poradíme vám, jak na vlasech napáchat co nejméně škod.

Za krásu našich vlasů utrácíme nemalé finanční prostředky a přitom si neuvědomujeme, že jim nevhodnou péčí spíše škodíme. Ztrácejí vaše vlasy pružnost, lesk a objem a je stále větší a větší výzva vytvořit z nich slušivý účes, který drží? Příčin může být spousta. Za horší kvalitu vlasového porostu může být zodpovědné delší období stresu, špatné stravovací návyky drastická dieta nebo hormonální výkyvy. V mnoha případech je však důvod prozaičtější. Stojí za tím to, jak se o ně staráme a jak s nimi zacházíme.

Nepřehánějte to se stylingem

Tužidlo, gel, vosk, lak, suchý šampon… Mnoho z nás má tendenci vrstvit stylingové přípravky v co největším množstvím, abychom si zajistili požadovanou úpravu. Tady platí méně je někdy více. Vyberte si raději pár top přípravků, bez nichž se opravdu neobejdete, a s těmi pracujte. Přemíra stylingu vlasy zatěžuje, vysušuje vlasové vlákno a účes dříve zplihne. Vsaďte raději na kvalitní a slušivý střih a jeden dva vlasové produkty na jeho zvýraznění.

Hloubková výživa a regenerace

Možná ani netušíte, jak důležitou roli hraje při určování kvality vlasů vlhkost. Zdravý vlas obsahuje dostatek molekul vody uvnitř vlákna i na povrchu. Vlhkost je to, co určuje vlastnosti vlasu, jako je pružnost, odolnost a tvarovatelnost. „Vlasy mají významnou schopnost absorpce vody, ale voda se z nich také odpařuje. Obzvláště v suchém prostředí, na slunci, při častých tepelných úpravách a nevhodné péči. Na povrchu poškozeného vlasu se vytvoří drobné trhlinky, skrze něž dochází k úbytku živin i vlhkosti. Vlivem toho vlasové vlákno ztrácí vlhkost, klesá jeho pružnost a lesk,“ vysvětluje Renáta Gaucká, specialistka na vlasovou péči profesionální kosmetiky Nouvelle.

„Proto jsou kvalitní vlasové přípravky v péči o suché vlasy nenahraditelné. Základem je výživný šampon obsahující proteiny, základní stavební jednotky vlasu, a intenzivně působící hloubkový kondicionér pro zajištění vlhkosti vlasu. Doporučuji také doplňkovou péči v podobě nesmývatelných sér, masek či olejíčků,“ doplňuje Gaucká. Pro komplexní péči o suché, poškození až porézní vlasy je určena řada Double Effect. Vlasy šetrně čistí a díky obsahu cenných živin je regeneruje do hloubky.

Nepravidelné stříhání

Odkládání návštěvy kadeřnictví, typický nešvar spousty žen. Vlasy, které už dlouhé měsíce neviděly kadeřnické nůžky, jsou unavené, beztvaré a mají roztřepené konečky. Poohlédněte se po kadeřníkovi, který porozumím vašim vlasům a skloubí jejich potřeby s vašimi představami, abyste od něj odcházeli spokojení a nemohli se dočkat příští návštěvy. Aby váš účes zůstal krásný a svěží, docházejte do kadeřnictví alespoň jednou za dva měsíce.

Spolehlivá ochrana přes léto

Vlasy nikdy nevystavujte slunci ani mrazu bez ochrany. U vody se chraňte kloboukem a vlasy ošetřujte přípravky s obsahem UV faktoru. Pokud máte namířeno do sauny, použijte stejné produkty jako při kulmování a žehlení. Přípravky na ochranu vlasů před spalujícími teplotami pomáhají účinně předcházet dehydrataci a vysoušení.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?