Usnadněte si cestu k novému domovu. Ověřený způsob, jak najít to, co hledáte

Usnadněte si cestu k novému domovu. Ověřený způsob, jak najít to, co hledáte

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kdo hledá, najde. Řekne se to snadno, ale ve skutečnosti není koupě bydlení jednoduchý proces. Otázek, jak správně postupovat při koupi nemovitosti a jak se vyvarovat potenciálních nástrah, je mnoho – výběrem bytu počínaje přes podpisy všech smluv, financování až po případnou rekonstrukci, aby nový domov vyhovoval představám i potřebám nových obyvatel. Přistupujte k nákupu bydlení co nejpečlivěji – nezapomeňte, že jde o investici vašeho života co do výše částky i významu.

Zárukou úspěšného nákupu je dobrá příprava, a proto by prvním krokem měl být dlouhý rozhovor s těmi, s nimiž budete bydlet – s partnerem nebo rodinou. Když budete vědět, jaké otázky si položit, doberete se postupně od nejasných počátečních představ a nekonkrétních přání až k přesnému určení toho, jaký byt nebo dům chcete koupit. Jakmile totiž jednou koupíte byt nebo dům, který nevyhovuje vašim potřebám, je velmi těžké a nákladné ho předělat k obrazu svému. Později, až budou smlouvy podepsané a peníze utracené, nebude na změny čas. Založte si excelovou tabulku, kam si budete psát všechny nemovitosti, které jste našli, kroky, které jste podnikli, a informace, co jste zjistili. Záznamy nepodceňujte – s rostoucím objemem informací se může stát, že výhodnou nabídku ztratíte ze zřetele nebo si nebudete pamatovat, co jste už prověřili.

Jak najít to, co hledáte?

Na realitních serverech dnes najdete 95 % prodávaných nemovitostí, takže internet je hlavní kanál, kam své pátrání soustředit. Jsou i servery, kde nemovitosti prodávají přímo jejich majitelé. Ty nejlepší nemovitosti na realitních serverech nenajdete, protože se hned prodají. Komu? Zájemcům, které mají realitní kanceláře ve svých databázích a přednostně je obesílají, ještě než zaplatí za inzerát. Vyplatí se proto navázat spolupráci s prověřenou realitní kanceláří, která je schopna vám nejen pomoci, ale také vás v jednání zastoupit.

„Na našich webových stránkách zájemcům nabízíme jednoduchý formulář s poptávkou a všemi detaily. Stačí ji vyplnit a poté už zájemce zkontaktujeme, abychom se domluvili na osobní schůzce a detailech průběhu spolupráce. Na osobní schůzce je možnost také podepsat smlouvu o dočasném zastupování či dojednat schůzku s hypotečním makléřem. Specialisté s vámi pak proberou veškeré oblasti financování a doporučí ty nejlepší varianty,“ říká Josef Lebeda, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz, která se zaobírá vyhledáváním nabídek realit ze všech veřejných i neveřejných zdrojů, od zprostředkovatelů i přímých majitelů.

A jak probíhá proces samotného hledání? „Vyhledáme pro naše klienty nabídky z celého trhu, které nejlépe vyhovují zadaným požadavkům, a zašleme na výběr minimálně pět nemovitostí, které splní alespoň pět ze sedmi kritérií. Pokud si z nabídek klient nevybere, budeme zasílat další nabídky, dokud nenajdeme tu ideální,“ dodává Lebeda. Do portfolia služeb Bydlimesnadno.cz spadá také kompletní posouzení a zpracování technických a právních podkladů a pomoc s financováním či rekonstrukcí vybrané nemovitosti. Vše tedy proběhne pod kontrolou fundovaných specialistů, aby kupující měli jistotu, že podepisují řádné dokumenty a že nabídka je skutečně výhodná.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?