Uspořádejte pro své zaměstnance zimní teambuilding, na který nezapomenou

Uspořádejte pro své zaměstnance zimní teambuilding, na který nezapomenou

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Doba dovolených je ještě daleko před námi, a tak se v následujících měsících ve firmách počítá se stoprocentním nasazením. Tato představa se ale mnoha zaměstnancům může zdát děsivá a depresivní, a tak teď zaměstnavatelé čelí nelehkému úkolu. Kolektiv je třeba nabudit a motivovat.

A přestože má každá společnost svoje zaručené tipy a triky na to, jak zaměstnance povzbudit, jedním z nejefektivnějších způsobů vůbec, je bezesporu teambuilding. Ten má za úkol tým nejen stmelit, ale pomůže rozptýlit náladu na pracovišti a je velmi vděčným tématem k hovoru. Zaměstnavatelé si díky teambuildingu navíc mohou udělat názor na své podřízené i z jiného než pracovního hlediska a sami se zaměstnancům mohou ukázat v trochu jiném světle. Kde ovšem zorganizovat teambuilding teď v lednu, kdy je většina venkovních aktivit nemyslitelná?

Odpověď na tuto otázku naleznete v zábavním centru TEPFactor Slapy. To se nachází v malé obci Chotilsko, která leží na břehu slapské přehrady, a kam se jednoduše dostanete nejen autem, ale i hromadnou dopravou. Zorganizovat tu můžete nejen teambuilding jako takový, ale je možné tu uspořádat i prezentaci či školení, díky čemuž můžete spojit příjemné s užitečným. „Teď v lednu se hodí zorganizovat nejrůznější výroční schůze či prezentace shrnující například to, jak si společnost vede, čeho v posledním roce dosáhla a jaké má plány do budoucna. Zaměstnanci tak mohou přímo nahlédnout pod ruce vedení společnosti. K těmto účelům tu máme vlastní konferenční prostory, které dokážeme upravit a zařídit podle přání klienta. Nabízíme ale i možnost cateringu anebo ubytování v originálních plážových chatkách, které jsou však skryté pod střechou, a tak je v nich možné nocovat celoročně,“ říká zakladatel TEPfactoru Tomáš Chroust.

Pod střechou je pak i vše ostatní v areálu, díky čemuž je možné veškeré aktivity včetně teambuildingu samotného uspořádat bez ohledu na vrtochy počasí. „K nám nepotřebujete žádnou speciální výbavu, bude vám stačit sportovní oblečení, pohodlná obuv a ručník. Je totiž pravděpodobné, že se budete muset trochu hýbat,“ dodává s úsměvem Chroust. Ten tak jemně naznačuje, co vlastně můžete od TEPfactoru čekat.

Pokud jste o tomto místě ještě neslyšeli, možná budete trochu překvapeni. TEPfactor je totiž inspirován populární televizní soutěží Pevnost Boyard. Otestujte zde své vlastní limity, posunete hranice a možná dokážete to, co jste si mysleli, že je zhola nemožné. „Hra se skládá z 25 úkolů, které řeší týmy po dvou až pěti lidech. Každý tým za splnění úkolu zároveň sbírá indicie a pokud nasbírá všechny, otevřou se mu dveře tajemné komnaty, ve které se skrývá pirátský poklad. Z toho si dokonce každý může podle svého vlastního mínění uzmout. Pozor ale na piráty, kteří číhají v místních chodbách,“ vysvětluje princip hry Tomáš Chroust.

Hra je tak vhodná nejen pro rodiny či skupiny přátel, kteří se chtějí pobavit, ale je ideální právě i pro pracovní kolektivy. Každý tým tu totiž musí táhnout za jeden provaz, jinak bude splnění jednotlivých úkolů náročnější a někdy i zhola nemožné. „Naši zákazníci k nám mnohdy jezdí jen v očekávání dobré zábavy. V TEPfactoru nám však jde o mnohem více. Chceme vám dát prostor pro to, abyste poznali, čeho jste schopni a zároveň vám umožníme to, abyste svou skupinu stmelili, prověřili její funkčnost a vyzkoušeli si, jaké to je doopravdy spolupracovat. Mnohdy tu totiž přijdete na to, že když to jde u nás, pravděpodobně to půjde i na pracovišti,“ uzavírá Chroust za TEPFactor Slapy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?