Utečte všednodenním starostem a zažijte víkend plný zážitků a zábavy v Dětenicích

Utečte všednodenním starostem a zažijte víkend plný zážitků a zábavy v Dětenicích

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Odpočinout si od starostí všedního dne a všeho toho stresu a shonu… Tak přesně takový den by si alespoň jednou za čas měl dopřát každý, kdo se každý všední den točí v kruhu pracovních povinností a starostí o členy rodiny. Vezměte partnera či partnerku a vyrazte do středověké vesničky Dětenice, kde na vás každý víkend čeká speciální program. Pro jednou nechť je starostem a povinnostem přístup zapovězen!

Žádné hladové děti, otravné domácí povinnosti ani dodělávání restů do práce. Prostě jen příjemný odpočinek, relaxace a zábavný program, o který se postarají jiní. Po středověkém víkendu v Dětenicích se vrátíte nejen perfektně odpočatí, ale také nabití novými zážitky. Malá vesnička Dětenice, která proslula historicky první středověkou krčmou u nás, se nachází kousek od Prahy směrem na Mladoboleslavsko, kde je spousta zajímavých míst na výlety.

Rej středověké zábavy

Ve středověké krčmě si kromě lahodné krmě nenechte ujít autentický středověký program. „Po celý večer bude hrát živá hudba. Své umění vám předvede fakír se svým hadem, dech se vám zatají při velkolepé ohňové show a souboje těžkooděnců v plátové zbroji vás vtáhnout do děje tak, že zapomenete na 21. století. Setkáte se se šermíři, tanečnicemi i žebráky. A pokud vám v kapce cinkají zlaťáky, nabídne vám šenkýřka poněkud drsnou staročeskou mluvou opékané maso či jinou středověkou krmi,“ zve návštěvníky Aneta Ondráčková, manažerka dětenického resortu.

Po celém dni můžete složit hlavu na kavalec ve středověkém hotelu, kde v noci straší, nebo v hotelu Rustikal. Na recepci můžete narazit na mrzutého mnicha, a když budete mít štěstí, tak na usměvavou čarodějku. Na noc strávenou v hotelu dozajista nezapomenete už jen díky působivým interiérům. Na pokoj ve středověkém hotelu vás doprovodí světlonoš, a jakmile vystoupáte po dřevěných schodech do patra, dýchne na vás vůně dřeva a hořících svící. Překvapit by vás nemělo ani kamenné koryto na mytí rukou, toaleta vyhlížející jako suchá latrína a sprchový kout s konví na teplou vodu.

Zkrátka nepřijdou ani muži a milovníci piva

Až budete v Dětenicích, určitě nevynechte návštěvu místního pivovaru. „Náš dětenický pivovar je jediný středověký a zároveň interaktivní pivovar v Česku. Prostory dětenického pivovaru jsme vylepšili a doplnili o zbrusu novou interaktivní prohlídku, do níž budou zapojeni také samotní návštěvníci. Uvidíte vyřezávané historické postavy, dozvíte se o pivu, co jste dozajista ještě nevěděli, a provedeme vás dobovými pivovarnickými interiéry,“ láká milovníky piva Aneta Ondráčková.

Dětenický pivovar nabízí velmi rozmanitou prohlídku dobových interiérů sladovny, bednárny, varny, laboratoří, chmelnic, ležáckých sklepů, spilky, ledárny a v neposlední řadě se můžete pustit i do objevování tajemných zákoutí historických sklepů. „Velkým trumfem prohlídky pivovaru je i ukázka výroby piva z 18. století zcela podle původní receptury z tradičních surovin. Tradice tzv. dětenického Piva lásky však pochází už z roku 1307. Právě v tomto roce dětenický pán Beneš získal tajný recept na zázračné pivo, které mužům dodávalo mocnou sílu a chtíč. Krásná panenská dcera dětenického pána Beneše uvařila za úplňku před hradbami dětenického sídla pivo dle originální tajné receptury a každý, kdo ho vypil, pocítil silný sexuální pud. Proto bylo od té doby užíváno vždy jako lektvar na rozproudění mužství. A co by to bylo za prohlídku, kdy by nebyla zakončena ochutnávkou tohoto kouzelného nápoje?“ doplňuje Ondráčková.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?