Naše podnebné pásmo nám každoročně přináší s podzimem studené, převážně sychravé počasí, jenž máme již pevně spjaté s rozšířeným výskytem nachlazení a chřipkových epidemií. Tato zažitá představa nás paradoxně vede k polevování v péči o zdraví – jsme mnohdy ve stresu, podráždění, nedbáme na stravu ani na pitný režim, a dostatečně se nechráníme před vnějšími vlivy. Prakticky čekáme, až nás některá z chorob skolí, a my si to marodění budeme moci pro letošek konečně „odškrtnout“. A přitom stačí málo, abychom se mohli chřipce zcela vyhnout a svůj organismus zbytečně nezatěžovat.
Enzymoterapie v praxi
V lidském těle je zastoupeno na tisíc druhů enzymů, z nichž každý má svůj specifický význam. Sehrávají roli biologických katalyzátorů, díky nimž mohou v organismu probíhat všechny důležité biochemické procesy. Jsou tedy nezbytnou součástí každého zdravého těla a v případě, že dojde k jejich poklesu či omezení funkce, je nutné tyto biokatalyzátory vhodně doplnit. K tomu účelu slouží léčba speciální směsí složené z vybraných enzymů, která se souhrnně označuje jako systémová enzymoterapie. Prostřednictvím vhodně vybraných enzymů, které přímo cílí na konkrétní problém, lze pak kromě podpory imunitního systému léčit i celou řadu dalších onemocnění od chřipky po vaginální mykózy či artrózu.
Prospěšné látky doplňujte za každé situace
Přestože se cítíme zcela zdraví a fit, je vhodné již v tomto stavu podpořit organismus a jeho obranný štít kvalitními doplňky stravy, zejména probiotiky a vitamíny. Doplněním probiotik docílíte správného fungování střevní mikroflóry, čímž napomůžete i lepšímu vstřebávání vitaminů z potravin. Ty se následně stávají důležitou složkou enzymů, což opět ovlivňuje kvalitu probíhajících biochemických procesů. Je tedy vhodné pohlídat si příjem doplňků stravy a udržet tento koloběh v harmonii. Probiotika nejčastěji zakoupíte ve formě kapslí, vitamíny můžete konzumovat prostřednictvím kvalitní a vyvážené stravy, ve formě dražé, rozpustných tablet či olejových kapek. A pokud se rozhodnete podpořit své zdraví i systémovou enyzoterapií, vsaďte na lék Wobenzym, který se pyšní pozitivními ohlasy již více než 50 let.
Lze s pomocí enzymů bojovat s již probíhající nemocí?
Odpověď je prostá – ano lze. Léčbu se dokonce doporučuje nasadit co nejdříve po propuknutí některé z nemocí, neboť enzymy posilují obranyschopnost organismu, pomáhají rychleji zvládnout průběh nemoci a zároveň zkracují dobu následné rekonvalescence. Na rozdíl od jiných léčiv nezasahují přímo proti nežádoucím projevům a průvodcům nemoci, ale mobilizují a podporují správný chod imunitního systému tak, aby se s nemocí dokázal sám co nejlépe vypořádat. Pokud se již onemocnění nachází v akutní fázi a je zapotřebí léčba antibiotiky, je vhodné začít užívat lék Wobenzym co nejdříve, neboť enzymy v něm obsažené napomohou lepšímu průniku antibiotik do tkání. Tím zvýší jejich léčebný účinek a zároveň chrání tělo před možnými negativními vedlejšími účinky léčiv.