Užijte si podzim na vlastní chatě. Postavit ji můžete jen za pár týdnů

Užijte si podzim na vlastní chatě. Postavit ji můžete jen za pár týdnů

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

S druhou vlnou pandemie koronaviru se vyhlídky na podzimní i zimní dovolenou spíše rozplývají v dáli. Málokdo si za současné situace vsadí na to, co bude za týden, natož za měsíc. Přesto existuje způsob, jak mít s nadcházejícím ročním obdobím víkendové vyžití pevně v rukou a nespoléhat se na nepříznivé okolnosti. Pořízení vlastního rekreačního objektu nikdy nebylo snazší – chatky z lodních kontejnerů jsou od nápadu až po realizaci hotové za pár týdnů. Vybrat si můžete ze dvou velikostí a chatu vyrobíme za tři týdny, říká Tomáš Litavský z projektu Vyrabimechaty.cz.

Společnost, která stojí za projektem Vyrabimechaty.cz, je jedinou firmou se specializací výhradě na výrobu rodinných a komerčních chat pomocí přestavby lodních kontejnerů. „Nestavíme domy ani jiné budovy, jsme zaměřeni pouze na výrobu rekreačních staveb pro komerční i soukromé účely. Jsme schopni vyrobit krásnou chatu v krátkém čase a dodat vám ji na váš pozemek už za tři týdny. Doba je složitá a nikdo nechce čekat dlouho na realizaci svých snů a pouštět se do složitého procesu. Jen vybrat vhodné materiály, design, řešit projekt a dodavatele, neustále se o něčem rozhodovat a řešit vzniklé komplikace stojí spoustu času a je to anabáze, kterou se chce málokomu podstupovat. Proto my vyrábíme dvě varianty rodinných chat, které se liší velikostí. Stačí si vybrat jednu z nich a zbytek je na nás,“ líčí Tomáš Litavský, jednatel společnosti.

Rekreační chatka má čistý, jednoduchý, ale zároveň promyšlený design. Je to čisté plátno pro vlastní nápady a vkus, takže si interiér můžete vyladit podle individuálních představ. Pokud ale nechcete, nevadí. Chatka je vymalována do čisté bílé barvy a designově funguje sama o sobě. Na návrzích interiéru se podílí bytová designérka Anke Glut, která pracuje především s prvky minimalismu a praktičnosti. Celý vizuální koncept pomáhá navodit harmonickou atmosféru, útulnost a pohodu.

V kontejnerové chatce nezmrznete

S pobytem na chatách a chalupách máme často spojený pocit vymrzlosti a zkřehlých kostí, protože se tyto prostory nevyužívané celoročně špatně vytápí. V chatkách od Vyrabimechaty.cz se vám to nestane. „Vnější stěny máme izolovány nástřikem expanzní pěnou PUR, která patří k nejefektivnějším způsobům zateplení v současnosti – stejný materiál se používá například i do lednic a mrazáků. Díky tomu, že je uvnitř chaty vata, splňuje stavba ty nejnáročnější požadavky na zateplení. Mimo to pro okna používáme izolační trojskla, která k tepelné izolaci významně přispívají,“ doplňuje Litavský.

Standardně se chatky dodávají s vnitřními rozvody vody, odpadů a elektřiny. To znamená, že je možné chatu užívat prakticky ihned. „V případě, že není možné chatu připojit ke zdroji vody, doporučujeme připojit rezervoár, který následně napojíte na stávající rozvody. Pokud není možné napojit chatu na odpady, doporučujeme vlastní čističku odpadních vod, popř. vyměnit stávající toaletu za chemickou verzi,“ radí Tomáš Litavský z Vyrabimechaty.cz.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?