Vánoční dárky pro děti, které jim rozzáří oči i zaměstnají ruce

Vánoční dárky pro děti, které jim rozzáří oči i zaměstnají ruce

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zdá se, že děti v dnešní době nejvíce prahnou po nejnovější panence Barbie nebo pomůckách do školy s disneyovskými motivy. Alespoň podobné dárky se často vyskytují na seznamu vánočních přání adresovaných Ježíškovi. Stavebnice a sady na tvoření sice v první chvíli neudělají takový wow efekt, ale z dlouhodobého hlediska zájem o ně dětem vydrží déle, zatímco jiné trendy hračky zůstávají zapomenuty v úložném prostoru pod postelí.

Děti kreativní hračky milují. Přestože si leckdy přejí něco úplně jiného, vždy když dostanou stavebnici nebo sadu na tvoření, rozzáří se jim oči a v jejich duších to zažehne tvůrčí zápal a objevitelské nadšení. Kreativní hračky jsou dárkem, který přežije i dlouho po Vánocích a neskončí na dně bedny s hračkami poté, co se vašim ratolestem okouká. Na rozdíl od jiných hraček totiž nabízejí neomezené hodiny tvořivé zábavy a jen tak dětské povaze nezevšední.

„Stavebnice a výtvarné či tvořivé sady měly mít své pevné místo pod stromečkem, stejně jako třeba knížky nebo společenské hry. Výhodou kreativních hraček je, že kromě tvořivé zábavy dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, procvičují zručnost a koordinaci pohybů, nutí je zapojovat fantazii a vymýšlet nové věci. Zejména rodiče ocení, že se tvořivou činností děti zabaví samy, a dospělí tak získají vzácnou chvíli klidu,“ říká Marcel Pech, marketingový ředitel prodejce a distributora dětských hraček Pexi.

Svět tvořivých dětských ručiček

Skvělý prostor pro fantazii nabízejí rozličné tvarovací hmoty. Jsou užitečné jako nástroj pro rozvoj inteligence, kreativity, zručnosti i emocí. Děti při práci s nimi mohou vymýšlet rozmanité tvary, míchat barvy a používat pracovní pomůcky pro její další opracování. Hitem poslední doby mezi rodiči i dětmi jsou chytré modelovací hmoty, které jsou k dostání v širokém barevném spektru. Dětské fantazii se meze nekladou, takže je z nich možné vytvořit bezpočet barevných výtvorů. Bonusem této hmoty je, že může být použita opakovaně.

„S pěnovou modelínou PlayFoam si mohou vaše děti vyhrát a vytvořit si, co je napadne. Mohou si nabrat plnou hrst lehoučké, snadno tvarovatelné a opakovaně použitelné modelíny PlayFoam a užívat si tu pravou tvořivou zábavu, znova a znova. Co si pak společně s dětmi v období adventu vyrobit sváteční výzdobu? Mačkáním, ohýbáním, tvarováním, zkrátka modelováním všeho druhu mohou vzniknout veselé postavičky od smějících se Mikulášů, strašlivých nestvůr, rozverných zvířátek až po třpytivé sněhuláky či rostliny a stromky. V nabídce máme taktéž zářící modelínu, která svítí ve tmě, a děti tak mohou své výtvory obdivovat třeba před spaním,“ říká Marcel Pech.

Výtvory z PlayFoam nikdy nevyschnou, neztvrdnou a nepřilepí se k podložce, takže úklid je pak hračkou. Barvy jdou od sebe opět oddělit, můžete je tedy používat znova a nemusíte je stále dokupovat. Navíc pěnová modelína nešpiní, nemastí, neulpívá na koberci ani na látkách, což ocení především maminky. Vyrobena je z netoxického a nealergického materiálu ve formě měkkých pěnových minikuliček, se kterými si malé ručičky i větší ruce lehce poradí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?