Velký kosmetický pomocník při boji s atopickým ekzémem

Velký kosmetický pomocník při boji s atopickým ekzémem

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Svědivá a rozpraskaná kůže, zarudnutí, otok, vznik skvrn a bolest. To vše patří k častým projevům atopické pokožky. Forem atopického ekzému je spousta a jsou natolik rozšířené, že se s nimi v nějaké podobě setkal každý člověk, alespoň v dětském věku. U šťastnějších jedinců se vyskytne vyrážka, která sama odezní, avšak podle statistik se u stále většího procenta pacientů potíže vracejí a dále znepříjemňují běžný život.

U všech zánětů kůže najdeme společný prvek, a to poškození kožních buněk a jejich struktur. S tím souvisí i nedostatečná produkce potřebných proteinů, lipidů a dalších látek, jako je kyselina mléčná či urea. Důsledkem je snížení a porušení lipidové kožní bariéry, která chrání organismus před toxiny a alergeny zvenčí. Dochází k vysušování pokožky, zdrsnění, kůže je šupinatá a popraskaná. Narušená bariérová funkce je viníkem kožních problémů. Zdravá pokožka disponuje plně funkční kožní bariérou, která brání průniku škodlivin a udržuje hydrataci v normě.

Jak obnovit přirozenou kožní bariéru a zbavit se potíží?

Lék se spolehlivým a dlouhodobým účinkem na atopický ekzém zatím neexistuje. Nejběžněji se používají lokální hormonální masti a léky. To ale nestačí. O narušenou pokožku je nezbytné šetrně pečovat a léčbu doplnit vhodnou kosmetickou péčí. „Obnovením kožní bariéry lze chronické kožní potíže účinně zmírnit. Díky tomu dojde ke zlepšení, rychlejšímu hojení a celkovému zlepšení zdraví a vzhledu kůže. Podpořením obranyschopnosti kůže vytvoříme pomyslný štít, který brání pronikání škodlivin do kůže, a tím i do organismu,“ vysvětluje Kateřina Ludvíková, ředitelka společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu kosmetiky s drahocennými léčivými výtažky z Mrtvého moře. Právě bahno a sůl z Mrtvého moře jsou vynikajícím pomocníkem v léčbě a regeneraci narušené pokožky.

Zázračná síla Mrtvého moře

Minerály z Mrtvého moře celkově zlepšují hydratační faktor kůže (pH) a udržují optimální množství vlhkosti, posilují buňky a zvyšují odolnost kůže vůči dehydrataci a škodlivým vlivům z prostředí. „Pro každodenní použití na obličej i tělo doporučuji Mýdlo s výtažky z Mrtvého moře NevO. Bahno má vynikající čisticí schopnost díky přirozenému obsahu oxidu zinku. Sůl obnovuje přirozené pH pokožky a omlazuje kožní buňky. Mýdlová pěna zase tonizuje a jemně odstraňuje nečistoty, nadbytečný kožní maz a odumřelé buňky,“ vysvětluje Kateřina Ludvíková.

Pokožce také prospívají pravidelné koupele v soli z Mrtvého moře. Mrtvé moře obsahuje více než 30 minerálů a stopových prvků. Některé se cení pro uvolňující účinky, jiné vyživují pleť, aktivují cirkulaci krve a detoxikují. „Draslík udržuje optimální úroveň vlhkosti pokožky a omezuje praskání jemných cévek. Sodík zásobuje buňky energií a zlepšuje přenos látek buněčnou membránou a umožňuje vylučování toxinů. Hořčík urychluje buněčný metabolismus, výrazně zpomaluje procesy stárnutí a regeneruje, snižuje přecitlivělost kůže a je antialergický. Brom je známý svými dezinfekčními a hojivými účinky u kožních chorob a zklidňuje nervová zakončení v kůži. Vápník aktivizuje enzymy a zpevňuje buněčné membrány. Zinek urychluje hojení ran a podporuje obnovu buněk. Chlor dezinfikuje a zlepšuje vyváženost minerálů v buňkách,“ vypočítává blahodárné účinky obsažených prvků Kateřina Ludvíková. Koupelová sůl z Mrtvého moře Ocean je k dostání i u NevO Dead Sea SPA v balení 640 g.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?