Vezměte jarní úklid od podlahy

Vezměte jarní úklid od podlahy

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podlaha je dominantní složkou každého interiéru. Významně ovlivňuje celkovou atmosféru domova.  Při výběru nové podlahové krytiny je třeba vzít v potaz více kritérií. Důležitý není pouze vzhled, ale také, jak rychle a snadno zvládnete její úklid. Praktičnost vinylové nebo PVC podlahy oceníte zejména ve chvíli, kdy dojde k jejímu znečištění. Rozlitý jogurt dostanete z podlahy s hladkým povrchem mnohonásobně rychleji než z huňatého koberce. Pokud však rádi chodíte doma na boso, zcela jistě si užijete hřejivý pocit z chůze po novém koberci. Nyní je ideální čas popřemýšlet, co z široké nabídky je pro vás to pravé.

 

V současné době jsou nejčastěji skloňovanými slovy v tomto odvětví vinyl a PVC. Možná vás překvapí, že v nich velký rozdíl není. PVC neboli poly-vinyl-chlorid podlaha a vinylová podlaha jsou materiály syntetické a jejich složení a konstrukce jsou téměř totožné. Různí se jejich výroba, při které je PVC vyráběno v rolích, zatímco vinylová podlaha se člení na délce – do PVC se při výrobě přidává více změkčovadel tudíž je vinyl mnohem tvrdší než PVC. Ty se poté při pokládce skládají dohromady.  Hitem jsou nyní zejména vinylové podlahy ze strukturovaným povrchem a protiskluzovými vlastnostmi. Nejen, že velmi dobře vypadají, ale zároveň se jednoduše udržují.

 

Jaké jsou současné trendy u koberců? V posledních letech lze pozorovat odklon od honosných a luxusně vypadajících koberců, přes které se bojíte přejít, k praktickým, z ekologických materiálů vyráběním kouskům, kdy hraje prim především útulnost. Odstíny zelené, hnědé a obecně zemité odstíny budou hitem tohoto roku. Důraz je kladen na vytvoření funkčního, moderního a zároveň příjemného interiéru. Správně vybraný koberec zajistí nejen to, ale především zútulní váš domov.

 

Jaro se nezadržitelně blíží. S ním i období jarního úklidu, který lze vzít z gruntu a začít rovnou i s dlouho odkládanou obměnou podlahových krytin. Široký výběr    kvalitních koberců nejrůznějších barev a velikostí, včetně PVC a vinylových podlah nabízí například Koberce Trend. Celý sortiment lze dohledat na jejich webových stránkách.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?