Vlasová kosmetika jako tip na vánoční dárek: ženy potěší a muže neurazí

Vlasová kosmetika jako tip na vánoční dárek: ženy potěší a muže neurazí

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Předposlední měsíc roku s sebou kromě chladného počasí a prvního sněhu přináší také každoroční šílenství v podobě předvánočních aktivit doprovázených notnou dávkou stresu. Jednou z nich je bezesporu nákup vánočních dárků, které mnozí nechávají na poslední chvíli. Pokud se však chcete vyhnout přeplněným nákupním centrům, poloprázdným obchodním regálům a pocitu, že opět nic nestíháte, je načase začít již nyní.   

 

Vlasová kosmetika je jedním z dárků, který může pod vánočním stromečkem vykouzlit úsměv na rtech. Je však nutné dbát na kvalitu a odpovídající péči, která bude vhodná pro daný typ vlasů obdarovaného. Rozdíly mezi pohlavím však dělat nemusíte, na trhu je k dostání velké množství produktů pro ženy i muže, stačí pouze pozorně vybírat!

 

Pro maminku i kamarádku

Střídá-li vaše kamarádka barvu vlasů jako chameleon, dozajista ocení přípravky pro barvené a namáhané vlasy. Stejně tomu může být i v případě maminky, zejména potýká-li se dlouhodobě s barvením či s dobarvováním odrostů. „Barvené vlasy jsou často namáhány chemickými látkami obsaženými v barvicích směsích. Proto je vždy lepší svěřit se s barvením do rukou odborníka, který využívá speciální barvy na vlasy, jenž se s produkty z drogerií nedají kvalitativně srovnávat. Pokud však chcete svým barveným vlasům dopřát řádnou péči, používejte produkty speciálně určené pro barvené vlasy, které vlasy vyživí a zároveň barvu ochrání před vymýváním,“ radí vlasová specialistka Renáta Gacková z distributorské společnosti kadeřnických potřeb Puls Praha.

 

I starší ročníky si zaslouží kvalitní vlasovou péči

Pokud si myslíte, že o šedivé vlasy již není třeba tolik pečovat, pak jste na omylu. „Vlasy se v důsledku stárnutí a úbytku keratinu ztenčují, čímž může docházet k jejich častějšímu poškození. Šedé vlasy jsou také mnohem více citlivé a náchylné k vysoušení, je proto vhodné používat produkty pro poškozené vlasy, nejlépe s příměsí keratinu,“ upozorňuje Gacková. Samotnou ztrátu barvy vlasů zaviňuje úbytek melaninu, který kromě vytváření barevného pigmentu chrání vlas před průnikem slunečního záření. Vybírejte proto takovou vlasovou kosmetiku, která obsahuje dostatečný UV faktor.

 

Aby hlava rodiny nezůstala ošizena

Jak již bylo zmíněno, i muži by měli o své vlasy náležitě pečovat. Ne všichni však o svůj zevnějšek pečují natolik, jak by si jejich ženy mnohdy přály, což se neprojevuje pouze na vnější prezentaci, ale také na kvalitě vlasů a pokožky hlavy. Muži mají mnohdy tendenci používat na mytí vlasů i těla jeden univerzální produkt, který však v mnoha případech nebývá zacílen na péči o vlasy a vlasovou pokožku. Vlasy tak zbytečně strádají, působí mdle a v nejhorším případě může docházet i k jejich rychlejšímu vypadávání. Proto chcete-li si kadeře svého partnera nebo tatínka udržet v dobré kondici, dopřejte jim kvalitní vlasovou péči, která vlasy vyživí a zbytečně nepřesuší. Vyzkoušet můžete například produkt 3 v 1 Performance Shampoo z produktové řady Simply Man vlasové kosmetiky Nouvelle, který je záměrně určen pro každodenní péči o vlasy i pokožku celého těla.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?