Vsaďte na jistý výnos z nájemného každý měsíc

Vsaďte na jistý výnos z nájemného každý měsíc

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zatímco si můžete ohlídat výběr správného investičního bytu i lokalitu, nájemníci představují lidský faktor, který je nepředvídatelný a který bohužel nemůžete ze 100 % ovlivnit. Můžete se však spojit s realitními profesionály, kteří se vám postarají o výnos z investičního bytu, a to dokonce i tehdy, když je byt neobsazen nebo je problém s neplatiči. Kromě zabezpečení vůči těmto rizikům také můžete jako majitel investiční nemovitosti jednoduše navýšit cenu nemovitosti, kterou pronajímáte, a dosáhnout tak ještě většího zhodnocení.

Prověření bezdlužnosti nájemníků

Profesionální realitní společnost má odpovídající páky na to, jak prověřit zájemce o bydlení a snížit tak riziko na minimum. Lépe se tak dovedou ochránit před případnými neplatiči než pronajímatel. „Každého nájemníka prověřujeme v registru dlužníků. Pokud má byť jeden záznam, nájemní smlouvu s ním neuzavřeme. Používáme léty praxe prověřené a neprůstřelné smlouvy, které nám umožní se efektivně zbavit neplatících nájemníků. V rámci naší služby jde ale tato starost kompletně mimo klienta. Na inkaso pravidelného nájemného poskytujeme garanci – pokud nájemník neplatí nebo je nemovitost neobsazena, uhradíme ho z vlastních prostředků a majitel tak výpadek ani nepocítí,“ vysvětluje David Novotný.

Garance měsíčního nájemného je tak určená všem, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem každý měsíc a o nic se nestarat. Získáte tak víc času na hledání dovolené, věnování se svým koníčkům nebo rodině a přátelům. Tato volba je také ideální pro majitele, kteří si byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů se splácením.

„Díky službě Garantovaný nájem se může cena zvýšit až o několik procent v návaznosti na spoustu aspektů, které je profesionální správce pronájmu schopen vylepšit. Služba je určena všem, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem každý měsíc a o nic se nestarat. Velmi ji pak doporučujeme pro majitele, kteří si byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů, když zrovna byt není obsazen nájemníkem nebo se nájemník dostal do platební neschopnosti,“ vysvětluje Novotný.

Jak to v praxi funguje?

„Nemovitost si od vás pronajmeme, vyhledáme spolehlivého nájemníka a prověříme jeho bezdlužnost. S podnájemníkem uzavřeme podnájemní smlouvu a vám platíme sjednané nájemné, i když je nemovitost neobsazená podnájemníky či nájemníci neplatí. Po ukončení nájmu garantujeme předání nemovitosti v perfektním stavu. A jak určujeme výši nájemného? Na základě prohlídky stanovíme tržní nájemné, z toho bez poplatků odečteme přibližně 15 %, což se rovná nájemnému, které vám po odsouhlasení podmínek garantujeme,“ uzavírá David Novotný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?