Vyhrajte si s balením dárku pro své blízké. Máme pár nápadů, jak na to

Vyhrajte si s balením dárku pro své blízké. Máme pár nápadů, jak na to

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vybrat hezký dárek pro blízkého člověka je jedna věc, ale hezky ho zabalit je věc druhá. Balení dárků je při darovacím rituálu samostatnou kapitolou, ovšem neméně důležitou. Tím, jak dárek zabalíte, se dá leccos vylepšit, ale bohužel i pokazit. Vyzdvihněte výjimečnost příležitosti a připravte obdarovávanému nápaditě zabalený dárek.

Mohlo by se zdát, že balení dárku je jen formalita, neboť nejtěžším úkolem je vybrat dárek samotný. Výběr dárku je sice důležitý, ale pokud druhému darujete například vysněný luxusní parfém ledabyle obalený v papíru, výsledný dojem tím pokazíte a obdarovaný se bude cítit právem trochu ošizený, nehledě na hodnotu daru. Pečlivě a originálně zabalený dárek totiž napovídá, jak moc vám záleží na tom, komu danou věc věnujete. Krásný obal potěší hned na první pohled, takže druhému darujete hned dvojí požitek.

Balicí anabáze

I když se to nezdá, balení dárku je poměrně náročná disciplína. Nejdříve je potřeba sehnat vyhovující balicí papír odpovídající kvality a požadovaného designu. Poté nastoupí fáze, kdy je třeba optimálně vyměřit potřebné množství papíru a rozložit ho v přesném poměru k dárku. Obvykle je tato fáze následována bojem s izolepou, která se přichytává všude možně, jen ne na požadované části balicího papíru. O rychleschnoucím lepidle ani nemluvě, stačí málo a můžete si přilepit prsty k sobě. Po takto vynaloženém úsilí, investovaném času a při vypětí drahocenných nervů je nevzhledně zabalená „šiška“ to poslední, co si přejete vidět.

Tipy pro tvůrčí všeuměly

„Pokud se vyžíváte v tvůrčích činnostech, pusťte se do výroby vlastního obalu z dostupných zdrojů. Ušetříte tak za drahé balicí papíry a stuhy a ještě vytvoříte něco, co nebude mít obdoby. Pokud darujete drobnost v podobě malého šperku, můžete ho umístit do skořápky od vlašského ořechu. Pro ozvláštnění natřete vnitřní strany lakem s třpytkami nebo jiným zajímavým efektem. Obyčejný jednobarevný papír vmžiku povýšíte na jedinečnou záležitost, když na něm vymalujete kreslícími a výtvarnými potřebami barevné motivy a sladíte to s dekorativní stuhou. Použít můžete také různá tiskátka a razítka s vtipnými obrázky či nápisy,“ radí Lenka Pachmanová, majitelka e-shopu s kreativními a výtvarnými potřebami Idea Creative.

„Napadlo vás někdy, že recyklovaný papír nebo role přírodního hnědého papíru nemusí být při použití fantazie vůbec nudná? Skrývá v sobě obrovský potenciál pro rozvinutí vaší tvorby. Obyčejný recyklovaný papír můžete orazítkovat speciálními tiskátky, ozdobit látkami či bambulemi, polepit výšivkami či osobními fotografiemi. Originálním způsobem, jak zabalit dárky, je také využití notového papíru, časopisu, novin či starých komiksů,“ dělí se o inspiraci Lenka Pachmanová.

Dárky ozdobené různými aplikacemi, jako jsou větvičky, šišky, sušené ovoce nebo knoflíky, vypadají krásně zvláště v kombinaci s režným provázkem a obyčejným hnědým balicím papírem. Jako vtipnou dekoraci můžete použít i drobné předměty, hračky nebo zvířátka z čokoládových vajíček pro děti s překvapením uvnitř.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?