Vytvořte si doma jedinečnou vánoční atmosféru

Vytvořte si doma jedinečnou vánoční atmosféru

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

První adventní neděle je již za námi, a tak je nejvyšší čas přemýšlet nad tím, jak letos vyzdobíte interiér. Vánoce totiž nezačínají až Štědrým dnem a jestli tyto svátky milujete stejně jako my, můžete si tu pravou vánoční atmosféru vytvořit již teď. Jak na to?

Nejvyšší čas na vánoční cukroví

Přestože na nějaké druhy cukroví je ještě brzy, určité druhy je nutné nechat nějakou dobu odležet, aby byly na svátky tak, jak si ho pamatujete od babiček. Pokud tedy již něco nemáte hotovo, co nejdříve se pusťte do druhů, jako jsou perníčky, zázvorky, vanilkové rohlíčky a kokosové cukroví. Zároveň budete mít alespoň zčásti hotovo, co se kuchařiny týče. Nezapomeňte si k pečení dát svařené víno nebo domácí vaječný likér, ať vám to jde pěkně od ruky. Podomácku udělaný vaječný likér je navíc naprosto geniální a v lednici vám při výběru toho správného receptu vydrží tak dlouho, jak budete chtít.

Koledy, koledy

Kromě vůně čerstvě upečeného cukroví jsou koledy dalším způsobem, jak se navnadit na nadcházející vánoční svátky. Pustit si můžete jak českou klasiku, tak moderní zahraniční písničky. Ty najdete například na serveru YouTube a speciální vánoční playlisty se pravidelně objevují i v aplikaci Spotify.

Jak na interiér

A konečně se dostáváme k interiéru samotnému. U výzdoby obydlí se fantazii meze nekladou a zcela určitě nemusí celý proces skončit u jedněch světýlek. Stejně tak není třeba si vánoční dekoraci kupovat, ale můžete ji letos zkusit vytvořit. Potřebovat k tomu budete jen jeden šikovnější pár rukou. Navštivte tedy obchod pro kreativce, nakupte potřebné propriety a hurá do toho. Spoustu materiálu však také nasbíráte třeba v lese, a to hlavně šišky všech velikostí, jedlové větve (ty totiž vydrží ze všech jehličnanů nejdéle), březovou kůru a vlastně vše, co po cestě uvidíte. Využít lze opravdu cokoli. Doma si zároveň usušte na plátky nakrájený pomeranč a jablka a své využití najde i skořice.

Prázdná nemusí zůstat ani okna. Tam můžete i přes mrazy venku dát truhlík s květinami, které si v tomto počasí libují. V zahradnictví se tak podívejte po vřesu nebo po jalovci a vše dozdobte větvičkami jehličnanů. Doporučuje se ovšem truhlík alespoň obalit jutou nebo zateplit polystyrenem. Vevnitř se poté bude vyjímat vánoční hvězda, bez které by to snad ani nebyly pořádné svátky. Tu můžete koupit ve více barevných variantách, kromě červené je totiž k dostání i v bílé či růžové barvě, a tak si můžete vybrat takovou, která vám ladí se zbytkem interiéru. Jak už však již bylo řečeno, Vánoce jsou hlavně o útulném a hřejivém interiéru, ve které je radost v zimě pobývat. Nezapomeňte tedy třeba ani textilie, jako jsou závěsy a přehoz na pohovku. Ty slaďte do jedné barvy společně s ozdobnými polštářky a kusovým kobercem. Získáte tak za málo peněz opravdu hodně muziky a na celý interiér bude radost pohledět. Konkrétně kusové koberce můžete pořídit například na e-shopu maloobchodního řetězce Koberce Trend, kde naleznete obrovský výběr kvalitních kousků.

Zlatou tečkou vánoční atmosféry je poté bezesporu vánoční stromek, po kterém se začněte poohlížet přibližně v druhé půlce prosince. Trendem je v posledních letech i vánoční stromek v květináči jakožto ekologičtější varianta této sváteční tradice. Nezapomeňte ovšem, že pokud chcete po svátcích stromek vysadit v přírodě, je třeba k němu přistupovat trochu jinak, a je tak vhodné nechat si s péčí o něj poradit v zahradnictví.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?