Využijte na rekonstrukci bytu služby interiérového designéra. Řekneme vám, proč se to vyplatí!

Využijte na rekonstrukci bytu služby interiérového designéra. Řekneme vám, proč se to vyplatí!

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Plánujete se tento rok konečně rozhoupat k rekonstrukci interiéru a už teď vám běží hlava kolem z toho, co vše je potřeba zařídit, zorganizovat a vybrat? Pak se možná začněte porozhlížet po interiérovém designérovi, který odvede většinu práce za vás.

Co obnáší rekonstrukce interiéru

Rekonstrukce interiéru je totiž poměrně náročný proces, který vyžaduje nejen spoustu znalostí, ale spolkne i množství času a energie. Jednotlivé stavební úpravy na interiéru je totiž potřeba poptat, domluvit a následně organizovat tak, aby na sebe logicky navazovaly. Komunikace s řemeslníky ovšem nemusí být úplně jednoduchá, a tak není výjimkou, že se celý proces může protáhnout až na dobu několika měsíců jen proto, že se na stavbě zrovna nic neděje. Oříšek je však i samotné vybírání jednotlivých kusů nábytku a dekorací. Často například dochází k tzv. spontánnímu nakupování, kdy pořídíte určitý kus nábytku, o kterém později zjistíte, že se do místnosti nehodí nebo ani nevejde. Tomu lze ovšem předejít, máte-li k dispozici vizualizaci toho, jak bude interiér vypadat.

A právě zde začíná práce interiérového designéra. „Návrh interiéru stojí sice na samém počátku rekonstrukce interiéru, dokáže ale podstatně usnadnit veškerou práci. Jasně totiž určí, v jakém stylu bude interiér zařízen a jaké rozměry vybavení je třeba hledat, a tím usnadní proces nakupování. Ocení ho také lidé rekonstruující malé či atypicky řešené byty, kde se nezřídka bojuje o každý centimetr,“ vysvětluje interiérová designérka Anke Glut.

„Návrhy interiérů vždy nejprve prezentuji ve 3D realizaci po osobní schůzce s klienty, na které je řečeno vše podstatné. Ujasníme si na ní, co klienti preferují, jaké barvy mají rádi a jaký život vlastně žijí. To je totiž stejně podstatné jako vše ostatní. Jinak bude interiér vypadat například pro svobodnou ženu a jinak zase pro čtyřčlennou rodinu. Jakmile klient návrh odsouhlasí, pouštím se do práce,“ dodává Anke.

A v jakém jiném ohledu pro vás může být interiérový designér prospěšný? Velkou výhodou je bezesporu časová úspora. „Jednotlivé stavební práce je potřeba nejen zorganizovat, ale je nutné na ně i dohlížet. Někdo musí být řemeslníkům k dispozici. Od toho tu však jsem já, nikoli mí klienti. Množství času však sebere i vybírání nábytku, jeho následný převoz a případná montáž.  A přestože se do každého kroku rekonstrukce může klient zapojit, není to nutné a v takovém případě s ním akorát konzultuji to, co je opravdu důležité. Rekonstrukce poté probíhá mnohem rychleji a efektivněji,“ vysvětluje Anke Glut.

Ta ovšem dodává, že ač si to mnozí lidé neuvědomují, najmutím interiérového designéra mnohdy dochází i k finanční úspoře. „Jako designér mám za sebou několik let zkušeností a komunikace s jednotlivými dodavateli. Vybudovala jsem si tak síť firem, od kterých můžu využívat nejrůznější akční nabídky a slevy, a tím lze docílit značného snížení nákladů,“ říká Anke Glut.

Funkční a vkusný interiér

Nevyčíslitelnou hodnotu má ovšem i to, jak se v interiéru budete cítit v následujících letech, kdy jej budete obývat. Designér vám totiž obydlí nezařídí jen tak, aby bylo na první pohled hezké. Ale postará se zejména o to, aby každá jeho část byla opravdu funkční a vy v něm tak měli vše, co můžete potřebovat. „Doma bychom se měli cítit za všech okolností komfortně, bezpečně a ve své kůži. Toho ale docílíme jedině tak, že se obklopíme věcmi, které máme rádi a které jsou pro nás přirozené. Proto je pro mě důležité poznat klienta osobně. Jsem poté schopná navrhnout a zrealizovat interiér, který bude přesně podle jeho představ,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?