Základní pravidla pro posílení imunitního systému

Základní pravidla pro posílení imunitního systému

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zima je v plném proudu a stále je třeba myslet na posilování imunitního systému, což je nejúčinnější způsob v boji proti typickým zimním nemocem. Jaká jsou základní pravidla, která je třeba dodržovat, abyste půlku zimy neproleželi v posteli? A existují nějaké doplňky stravy, které mají prokazatelně pozitivní účinky?

Otužujte se

Otužování je jeden z nejjednodušších způsobů posilování imunity, přesto bývá často opomíjeno. Začít se s ním přitom dá kdykoli a provozovat jej můžete několika způsoby. Jednak je možné postupně zařazovat sprchování studenou vodou, přičemž se doporučuje pod studenou vodou vydržet alespoň dvě minuty a tento interval poté postupně prodlužovat. Pomůže však i rozcvička na studeném vzduchu nebo krátká ranní procházka. Ideální je poté saunování, a to alespoň jednou týdně.

Hýbejte se

S otužováním nepřímo souvisí i nutnost pravidelného pohybu. Dobrá fyzická kondice totiž znamená odolnější organismus, a tedy jednodušší bojování s nemocemi. Udělejte si tedy i v zimě alespoň třikrát týdně čas a věnujte se nějakému sportu. Počítá se i pravidelná chůze v ostřejším tempu.

Jezte správně

V souvislosti s imunitním systémem je důležité dbát o pestrost a vyváženost jídelníčku. Pravidelně konzumujte ovoce, zeleninu, rybí a drůbeží maso a luštěniny. Imunitu však můžete taktéž posílit pravidelnou konzumací nejrůznějších doplňků stravy. Oblíbená je v poslední době například Moringa olejodárná. Ta patří mezi vůbec nejužitečnější rostliny na světě. Sto gramů této superpotraviny obsahuje například 25x více železa než špenát, 10x více vitaminu A než mrkev, 7x více vitaminu C než pomeranče či 17x více vápníku než mléko. Bohatá je ale i na draslík, protein a vlákninu.

Přítomnost chlorofylu v listech Moringy zároveň pomáhá s tvorbou zdravé krve, do níž přivádí větší množství kyslíku, čímž se zlepšuje látková výměna, posiluje se imunitní systém a tělo lépe bojuje proti zákeřným infekcím. Moringa má také pozitivní vliv na léčbu defektů pokožky a slouží taktéž jako stimulant a bylinný prostředek proti nadýmání. Oceníte ji ale i v boji s kardiovaskulárními onemocněními či s vysokým cholesterolem. Moringa je také jediná v tuto chvíli známá rostlina, která v dostatečném množství produkuje přírodní neurotransmiter zeatin. Ten je důležitý pro správnou distribuci aminokyselin, vitaminů, olejů, antioxidantů a minerálů tam, kde mohou skutečně přispět k udržení našeho zdraví. Zeatin také přirozenou cestou pomáhá při úpravě hormonální rovnováhy žen a dívek, je tedy vhodné po něm sáhnout v období puberty, těhotenství, kojení či při menopauze.

Moringa se pěstuje ve východní Indii, Číně, jižní Africe, jihovýchodní Asii či na Filipínách. A právě z jedné rodinné filipínské farmy, konkrétně z ostrova Luzon pochází i Moringa, kterou můžete online objednat na webových stránkách Moringamix.cz. Tato farma zaručuje pěstování bez umělých hnojiv, pesticidů a další nadbytečné chemie a celý proces pěstování a zpracování vychází z tradičního obnovitelného způsobu. Většina procesů je prováděna ručně, a to od sběru přes sušení až po třídění těch nejkvalitnějších mladých lístečků. Ty jsou dále vyráběny jako flakes, prášek a v neposlední řadě i kapsle.

 

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?