Zařizujete prodejnu? Vyvarujte se nejčastějších chyb a vytvořte si prosperující podnik!

Zařizujete prodejnu? Vyvarujte se nejčastějších chyb a vytvořte si prosperující podnik!

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

V dnešní moderní době dochází v důsledku zrychlení způsobu života ke stálému zdokonalování veškerých procesů zahrnujících i obchodní služby, které se z kamenných prodejen stále více přesouvají na virtuální platformy.

Zákazníci dnes mají možnost prakticky nakoupit téměř vše od elektroniky, přes oblečení až po potraviny prostřednictvím internetových e-shopů. Stále však existují i takové výrobky, které se zákazník rozhodne zakoupit až po osobní prohlídce, je proto žádoucí zkombinovat online prodej s možností návštěvy kamenné prodejny. Pokud se tedy rozhodnete realizovat své podnikání i mimo online sítě, inspirujte se následujícími radami a zařiďte si takovou prodejnu, která bude dispozičně i vybavením odpovídat potřebám spokojených klientů.

Základem je odpovídající prostor

Již v počátku plánování prodejny je nutné si uvědomit, jak velké prostory budete pro své podnikání potřebovat. Uvědomte si, zda bude místo sloužit pouze k prezentaci určitých výrobků, k poradenství a osobní konzultaci nebo k prodeji veškeré vaší produkce, a dle toho zvažte, jaké nároky na velikost budete při shánění nebytových prostor klást. Větší zázemí budete potřebovat v případě, bude-li prodejna sloužit také jako sklad nebo bude-li nutné zbudovat přípravnu pokrmů či jiných výrobků.

I malé prodejny mohou nabídnout mnoho

Může se však stát, že aktuální nabídka užitkových prostor nebude obsahovat velikostně odpovídající alternativu a vy se budete muset uchýlit k realizaci prodejny v menších dispozicích, než jste původně zamýšleli. I v takovém případě však lze za pomoci jednoduchých triků místnost opticky zvětšit, zejména vymalujete-li stěnu ležící naproti oknům výraznou barvou. Výborným iluzorním prvkem, který může být zároveň designovou dekorací, jsou zrcadlové panely nebo zrcadla menších rozměrů umístěná v rámech na zdi. Zapomínat byste neměli ani na kvalitní osvětlení, jehož prostřednictvím lze hravě zviditelnit i tmavé části místností jako jsou rohy nebo police ve větších výškách.

Obohaťte základní vybavení

Vybavení prodejny je přímo úměrné zaměření vašeho podniku. Jiný design logicky zvolíte při zařizování kavárny a jiný, pokud se zabýváte prodejem nářadí. Kromě úložných systémů, regálů a polic však budete mnohdy potřebovat i další vybavení, jakou jsou stoly, židle, pulty či chladící zařízení nebo vitríny. Mnohdy je zapotřebí vzhledem k dispozicím prostoru pořídit velké množství nábytku s atypickým rozměrem, než který je v běžných prodejnách k sehnání. V takovém případě je vhodné se obrátit na odborníka a nechat si nábytek zhotovit na míru. Výhodou vám bude nejen pasující rozměr, ale také stejný materiál a barevnost, které byste kombinací různých solitérních kusů nemuseli mnohdy dosáhnout. Jedničkou v oboru je firma PK Interiér, která se specializuje na celý proces zhotovení nábytku na míru od vypracování detailních návrhů dle vašeho přání, přes výrobu až po samotnou montáž. Firma zároveň prodává mnoho netradičních a originálních kusů nábytku, díky kterým bude vaše prodejna jedinečným a nezapomenutelným místem.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?