Zhubněte účinně a jednou pro vždy s třífázovou ketonovou dietou

Zhubněte účinně a jednou pro vždy s třífázovou ketonovou dietou

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Omezíte sacharidy a tělo díky ketóze začne spalovat vaše tuky. Vy tak hubnete bez hladovění a pohybu, rychle a účinně. Jednoduchý princip ketonové diety má ale samozřejmě svá pravidla. Mezi ně patří dodržování tří fází, které je pro trvalý výsledek hubnutí nutné dodržet. Všechny jednotlivé fáze jsou stejně důležité.

Ketóza je přirozený stav, do kterého se tělo dostane po omezení příjmu sacharidů. Vlastní tuk přemění na ketonové látky a ty použije jako náhradní zdroj energie za chybějící sacharidy. Proto hubnete rychle a bez cvičení. Kdy se do ní pustit? Když máte pocit, že byste měli zhubnout. Ať už je to ze zdravotních důvodů, nebo proto, že se ve svém těle necítíte dobře. Využijte kompetní dietní plán, který vám pomůže zbavit se nadbytečných kil. Spočítejte si na BMI kalkulačce, kolik byste měli zhubnout, abyste měli ideální váhu. Pak už velmi snadno určítě, který z dietních plánů KetoMix je vhodný právě pro vás.

Co vás čeká v první fázi

Držte se pravidla, že z první fáze diety přestupujete v okamžiku, kdy zhubnete půlku vaší cílové váhy. Nepřekračujte však délku osmi týdnů. V této fázi budete hubnout nejrychleji. Nezapomínejte vypít zhruba dva až tři litry tekutin denně. Možná vás potká i ketochřipka, která někdy provází přechod do ketózy. Pokud ano, nebojte se, za pár dnů odezní. První týden zcela vynechte alkohol, potom si můžete dopřát jednu skleničku KetoMix vína denně. Nepřepínejte síly, a pokud už budete sportovat, poslouchejte své tělo. Vyhněte se silovým sportům, místo nich zvolte raději rychlou chůzi nebo jízdu na kole.

Co vás čeká v druhé, redukční fázi

Ptáte se, kdy je správný čas na to přejít do druhé fáze? Když už první fázi nezvládáte, dostanete se do poloviny vaší cílové váhy nebo již první fázi držíte osmi týdnů. Nikdy do ní však dříve než po týdnu první fáze ketonové diety. Druhá fáze je sice příjemnější, o to víc je však potřeba se hlídat a kontrolovat. Hlavně ji nepodceňujte – pokud se vrátíte ke stravovacím návykům, které jste měli před začátkem diety, ztracená kila se vám vrátí.

Hlídejte si sacharidy, které přijímáte v běžných jídlech. Nezapomeňte dodržovat pitný režim a pravidelné tříhodinové rozestupy mezi jídly. Pokud i po 14 týdnech diety máte stále co shazovat, přejděte alespoň na dobu jednoho měsíce do třetí, stabilizační fáze a poté se do diety můžete znovu pustit. Začít už můžete rovnou od druhé fáze.

Co vás čeká v třetí, fixační fázi

S třetí fází začněte ve chvíli, kdy jste dosáhli své vysněné váhy – možná jste ji i o dost snížili, oproti vašim původním očekáváním. Třetí fáze ketonové diety by pro vás už vlastně žádnou dietou být neměla. Jde v ní o to, nevrátit se ke stavu, kdy jste svému tělu škodili a jedli nezdravě. Takže, pokud se ptáte, jak dlouho bude třetí fáze trvat, odpověď je jednoduchá – už navždy. Ale nejde o to, odpírat si to, co máte rádi. Prostě jen jezte s mírou a vzpomeňte si na to, co jste se při této dietě naučili.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?