Životní pojištění se vyplatí živitelům rodiny i mladým lidem

Životní pojištění se vyplatí živitelům rodiny i mladým lidem

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Málokterý druh pojistky vyvolává tak rozporuplné reakce jako životní pojištění. Jedni na něj nedají dopustit, druzí ho zase považují za absolutní zbytečnost a způsob, jak pojišťovny tahají peníze z kapes lidí. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, jestli si tento druh pojištění pořídit, přečtěte si naše rady a odpovězte si na pár základních otázek, které vám s rozhodováním pomohou.

Obecně se dá říct, že životní pojištění kryje rizika spojená s vaším životem a zdravím a rozhodně by nemělo chybět živitelům rodiny. „Životní pojištění byste měli mít, je-li na vás někdo finančně závislý, například rodina, nebo v případě, že chcete zmírnit negativní dopady v případě úrazu, onemocnění nebo invalidity nebo obecně kritické životní situace spojené se zdravím,“ říká Aleš Rothbarth, specialista společnosti Klik.cz, která provozuje online srovnávač nabídek pojištění od různých společností a umí pomoci s vyhledáním nejvýhodnějšího pojištění přímo z pohodlí doma. Jako jediná společnost také nabízí možnost uzavřít si životní pojistku přes internet.

Pokud jste mladý a samostatně žijící člověk bez rodinných a finančních závazků, neznamená to, že životní pojištění nepotřebujete. „Pokud na vás nikdo není finančně závislý, není nutné se pojišťovat proti riziku smrti. Je ale otázka, jaké máte cíle a plány do budoucna. Podle odborníků je vhodné začít uvažovat o životní pojistce proti riziku invalidity či trvalých následků po úrazu už v mládí. Jako mladý člověk máte celý život před sebou, ale může se stát, že v případě nešťastné události skončíte s některým stupněm invalidity. V takovém případě budou vaše možnosti pracovního uplatnění sníženy a budete odkázáni na nízký příjem z invalidního důchodu. A to vás ovlivní po mnohem delší dobu než třeba člověka, kterému chybí do penze pár let, má vychované děti v produktivním věku a splacené finanční závazky,“ vysvětluje Aleš Rothbarth ze společnosti Klik.cz. Odpovězte si na tři důležité základní otázky: Splácíte hypotéku, máte dluhy nebo jiné nevyřešené finanční závazky? Máte děti, rodiče či další osoby v okolí, kteří jsou na vašem příjmu závislí? Nemáte pro případ nenadálých události vytvořenou dostatečnou finanční rezervu? Stačí odpovědět jednou ANO a víte, že životní pojištění vás může významně zabezpečit před všemi eventualitami.

Životní pojištění proti zdravotnímu riziku či smrti

Rizikové pojištění zahrnuje například pojištění invalidity, pojištění pro případ smrti, pojištění úrazu, pojištění hospitalizace, závažných onemocnění nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti. Při jejich ukončení vám pojišťovna nic nevyplatí, protože veškeré zaplacené pojistné je použito na krytí sjednaných rizik. Toto pojištění si můžete sjednat snadno a rychle z domova. „Pojistná částka u rizikového pojištění je částka, kterou si volíte a kterou pojišťovna vyplatí, stane-li se událost, pro případ které jste se pojistili. Pojistíte-li se například na jeden milion korun pro případ smrti, dostane osoba, kterou vy určíte, tuto sumu v případě této nešťastné události. Výpočet pojistného u životního pojištění závisí na vašem věku a zdraví. Nevyplácí se tedy jeho sjednání odkládat, pokud jej potřebujete. Obecně platí, že čím jste starší, tím je vyšší pojistné,“ říká Aleš Rothbarth.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?