Životní pojištění váš rozpočet neohrozí. Může ale pomoci v nenadálých situacích

Životní pojištění váš rozpočet neohrozí. Může ale pomoci v nenadálých situacích

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Životní pojištění podle průzkumu nemá sjednáno více jak třetina Čechů. Jedná se přitom o pojištění, jehož sjednání má smysl skoro pro každého. Kdy byste nad jeho uzavřením vůbec neměli váhat? A na kolik vás přijde?

Životní pojištění obecně

Jen málokdo dovede předpovědět, co se stane. Nikdo nevíme dne ani hodiny, zda něco neohrozí naši schopnost zajistit si plnohodnotný a komfortní život. Může se stát prakticky cokoli, můžeme přijít o práci nebo si přivodit vážný úraz. Bez pravidelného příjmu jsme ovšem ohroženi a ne všichni se můžeme spolehnout na někoho dalšího. Právě proto má smysl sjednat životní pojištění, díky kterému budete pojišťovnou kompenzováni v případě úrazu, pracovní neschopnosti, během hospitalizace nebo v případě invalidity. Životní pojištění se vztahuje i na situace, kdy by došlo ke smrti klienta. V těchto situacích je kompenzována rodina klienta, která je závislá na jeho příjmech.

Životní pojištění lze uzavřít i s tzv. investiční složkou. V dnešní době tento druh pojištění ovšem nedává moc velký smysl. Vhodnější je uzavřít pojištění bez investiční složky a raději peníze investovat do něčeho jiného.

Pro koho je životní pojištění vhodné

Nad sjednáním pojištění vůbec neváhejte, pokud máte rizikové povolání, jste sportovec, živíte rodinu nebo pokud nemáte vlastní bydlení a musíte platit nájem. Vyplatí se i ve chvíli, kdy bydlíte v domě či bytě, který jste financovali hypotékou a stále ji splácíte. Čím dříve v životě uzavřete pojištění, tím výhodnější nabídky od pojišťoven získáte. Platí tedy, že čím mladší toto začnete řešit, tím levnější pojistka bude. Jste-li živitel rodiny, ujistěte se, že je součástí životní pojištění riziko smrti s následným zabezpečením pozůstalých.

Při sjednání pojištění dále věnujte pozornost tomu, abyste měli dobře pojištěná vážná onemocnění způsobující trvalé následky. V takovém případě již mnohdy lidé nejsou schopni vykonávat svou dosavadní práce a musí být nějak zabezpečeni. Pojištění sjednávejte ideálně až do doby, kdy půjdete do důchodu.

Cena není nijak vysoká

Životní pojištění vás nevyjde draho. Nejčastěji se platí jednou měsíčně a obvykle jde o pár stokorun. Doporučujeme si ale nabídky jednotlivých pojišťoven nejprve srovnat online, například na internetovém srovnávači pojištění Porovnej24.cz. Zde zadáte základní údaje o sobě, vyberete si pojistná rizika a rovnou se můžete podívat, co která pojišťovna nabízí a za kolik. Pozornost věnujte zejména limitům pojistného plnění. Na webu si poté pojištění můžete rovnou i sjednat a zaplatit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?