Změna ročního období představuje nápor na imunitu. Nadopujte se vitaminy a živinami s předstihem

Změna ročního období představuje nápor na imunitu. Nadopujte se vitaminy a živinami s předstihem

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Teploměr signalizuje, že léto se s námi pomalu loučí a je na čase připravit se na příchod podzimu. Náš organismus se řídí přírodním biorytmem a pro mnohé z nás to v tomto období znamená, že s náladou a kondicí to půjde od desíti k pěti. Avšak této přirozené danosti se nemusíme vydávat napospas. Dobijte si s našimi tipy energii a zůstaňte fit i s příchodem chladnější části roku.

I když je to možná otřepané, tak cvičení, duševní hygiena a kvalitní jídlo ovlivní nejen to, jak vypadáme, ale i jak se cítíme. V tomto náročném období je potřeba více než kdy jindy hlídat si kvalitní stravu, která tělu dodá potřebné vitaminy a látky a naopak odvede ven z těla nahromaděné toxiny z psychického stresu i nesprávné životosprávy. Detoxikační režim by měl být bohatý i na potraviny s vysokým obsahem živin a antioxidantů. Superpotravina s exotickým názvem moringa olejodárná je díky svým vlastnostem a obsaženým složkám ideálním doplňkem stravy. Moringa představuje zdroj neuvěřitelných 90 živin a 46 antioxidantů. Nabízí tělu vše potřebné v rovnovážném poměru, kterou lidské tělo může nejlépe využít a vstřebat.

„Moringa je určená pro každého, kdo má zvýšené nároky na svůj organismus. Do této skupiny patří nejen sportovci, ale také pracovně vytížení lidé a všichni, kdo jsou pod tlakem nebo ve stresu, ať už krátkodobě teď před svátky, nebo dlouhodobě. Prášek ze sušených lístků moringy či moringové flakes můžete přidávat do polévek, omáček nebo jiných jídel či si připravit ovocná smoothies a čaj. Inspiraci můžete čerpat na MoringaMix.cz, kde najdete celou kuchařku s recepty studené i teplé kuchyně právě s moringou,“ říká Štěpánka Čápová, autorka několika kuchařek a výživová specialistka.

Na cvičení s radostí

Kdykoli pomyslíte na to, že vás po práci místo zaslouženého odpočinku čeká ještě pocení ve fitku, spolehlivě vám to zkazí náladu. A když silou vůle přeci jen zvítězíte nad leností, útrpně počítáte minuty na strojích a přemýšlíte o spálených kaloriích. Takový přístup je špatný. Pohyb v první řadě nesmí být otrava. Každý z nás si může vybrat pohybové vyžití, co ho bude bavit. Budete-li se hýbat s radostí, kila půjdou dolů sama, aniž to stačíte sledovat.

I kdyby to pro začátek mělo znamenat více pěší chůze a méně hromadné dopravy, více schodů a méně výtahů, více procházek na čerstvém vzduchu a méně večerů nečinně u televize, vyplatí se to. Nikde není psáno, že od samého začátku musíte podávat výkony olympijského sportovce. Za zkoušku stojí i cvičení v pohodlí domova. Potřebné informace i nápady na cviky můžete snadno najít na internetu.

Duševní pohoda, i když vládne nečas

Také psychické naladění je důležité a patří mezi důležité aspekty životosprávy. Cíleně si budujte životní nadhled, obklopujte se pozitivními lidmi a nikdy neztrácejte úsměv na rtech. Pamatujte, že negativní myšlenky vytvářejí negativní náladu a tou přímo ovlivňujeme i naše okolí, které nám negativní vlny vrací zpět. Nepodceňujte ani sílu kvalitního spánku, zmůže opravdu hodně. Během něj se tělo i mysl zvládne zregenerovat a o to lépe budete čelit výzvám nového dne.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?