Balení dárků nemusí být jen stres. Jak na to?

Balení dárků nemusí být jen stres. Jak na to?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vybrat hezký dárek pro blízkého člověka je jedna věc, a mnohdy nelehká, ale hezky ho zabalit je věc druhá. Balení dárků je samostatnou kapitolou, ovšem neméně důležitou při darovacím rituálu. Tím, jak dárek zabalíte, se dá leccos vylepšit, ale bohužel i pokazit. Vyzdvihněte výjimečnost příležitosti a připravte obdarovávanému nápaditě zabalený dárek.

Mohlo by se zdát, že balení dárku je jen formalita, neboť nejtěžším úkolem je vybrat dárek samotný. Výběr dárku je sice důležitý, ale pokud druhému darujete například vysněný luxusní parfém ledabyle obalený v papíru, výsledný dojem tím pokazíte a obdarovaný se bude cítit právem trochu ošizený, nehledě na hodnotu daru. Pečlivě a originálně zabalený dárek totiž napovídá, jak moc vám záleží na tom, komu danou věc věnujete. Krásný obal potěší hned na první pohled, takže druhému darujete hned dvojí požitek.

Balicí anabáze

I když se to nezdá, balení dárku je poměrně náročná disciplína. Nejdříve je potřeba sehnat vyhovující balicí papír odpovídající kvality a požadovaného designu. Poté nastoupí fáze, kdy je třeba optimálně vyměřit potřebné množství papíru a rozložit ho v přesném poměru k dárku. Obvykle je tato fáze následována bojem s izolepou, která se přichytává všude možně, jen ne na požadované části balicího papíru. O rychleschnoucím lepidle ani nemluvě, stačí málo a můžete si za vydatného klení přilepit prsty k sobě.

Po takto vynaloženém úsilí, investovaném času a při vypětí drahocenných nervů je nevzhledně zabalená „šiška“ to poslední, co si přejete vidět. Pokud neoplýváte manuální zručností a kreativní nápady ze sebe potíte jen horko těžko, svěřte balení profesionálům. V poměru cena/výkon se vám to určitě vyplatí a výsledný efekt za to bude stát.

Hotové řešení hledejte u předního českého výrobce obalových materiálů Paketo.cz. Nabízí více než 300 druhů dárkových krabiček různých velikostí, typů, s potiskem i bez potisku. Dárkové obaly a krabice jsou vhodné jak pro drobné předměty, tak pro velké dary. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů několikavrstvých lepenek nebo perleťových papírů, klasické bílé, barevné nebo potištěné. Na dárkovou krabičku si můžete zvolit i svůj vlastní design, který vám na krabici výrobce natiskne na digitální tiskárně v kvalitě fotografie.

Tipy pro tvůrčí všeuměly

Pokud se vyžíváte v tvůrčích činnostech, pusťte se do výroby vlastního obalu z dostupných zdrojů. Ušetříte tak za drahé balicí papíry a stuhy a ještě vytvoříte něco, co nebude mít obdoby. Pokud darujete drobnost v podobě malého šperku, můžete ho umístit do skořápky od vlašského ořechu. Pro ozvláštnění natřete vnitřní strany lakem s třpytkami nebo jiným zajímavým efektem.

Dárky ozdobené různými aplikacemi, jako jsou větvičky, šišky, sušené ovoce nebo knoflíky, vypadají krásně zvláště v kombinaci s režným provázkem a obyčejným hnědým balicím papírem. Jako vtipnou dekoraci můžete použít i drobné plastové předměty, hračky nebo zvířátka z čokoládových vajíček pro děti s překvapením uvnitř. Obyčejný jednobarevný papír vmžiku povýšíte na jedinečnou záležitost, když na něm vymalujete temperami jinak barevné puntíky a sladíte to s dekorativní stuhou. Použít můžete také různá tiskátka a razítka s vtipnými obrázky či nápisy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?