Kolagen a bahno z Mrtvého moře je nejlepším přítelem pro unavenou a povadlou pleť s prvními známkami stárnutí

Kolagen a bahno z Mrtvého moře je nejlepším přítelem pro unavenou a povadlou pleť s prvními známkami stárnutí

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Důležitou roli při stárnutí nejen pleti hraje samozřejmě genetika. Tento přirozený a nevyhnutelný proces však můžeme významně urychlit i zpomalit, vše záleží na našem životním stylu a každodenních návycích v péči o pleť. Potřebné stavební látky a živiny je třeba pleti dodávat zvenčí i zevnitř. Pokud jde o vnější formu, vsaďte na kvalitní pečující kosmetiku s obsahem kolagenu a bahna z Mrtvého moře a vyvarujte se tak předčasného stárnutí.

Co je vlastně kolagen a jak v našem těle působí?

Kolagen je velmi důležitou bílkovinou, a to díky struktuře a funkcím, které zastává. Zhruba třetina všech bílkovin v našem organismu je tvořena právě kolagenem, který tvoří základní pevnou strukturu všech buněk, tkání a orgánů. Z toho vyplývá, že kolagen se jako látka přirozeně vyskytuje v lidském těle a také plní další důležité funkce, například regeneruje a vyživuje. Kolagen se váže na pokožku a proniká do hlubších vrstev, kde zadržuje vodu. Díky tomu je kůže hydratovaná, pevná a přirozeně chráněná.

S přibývajícím věkem se tvorba kolagenu snižuje. To je přirozený jev, s nímž toho moc nenaděláme. Avšak vědecké výzkumy potvrdily, že tvorba kolagenu také klesá vlivem špatného životního prostředí se znečištěným ovzduším, nezdravým životním stylem a stresem. To vše produkci této důležité bílkoviny nejen snižuje, ale dokonce zamezuje její další tvorbě. Pokud tedy pozorujete zhoršení stavu pleti, která je unavená a mdlá, neberte tyto signály na lehkou váhu a podpořte jeho tvorbu dodáním zvenčí.

Když se dá dohromady kolagen a bahno z Mrtvého moře

Voda Mrtvého moře obsahuje dvacet jedna minerálů a stopových prvků, jako je hořčík, vápník a draslík. Z toho ale obsahuje dvanáct minerálů a stopových prvků, které nenajdete v žádném jiném moři. Sůl z Mrtvého moře má koncentrovanější podíl minerálů, bahno se tvořilo na dně tisíce let. To všechno dohromady stojí za věhlasnými léčivými a kosmetickými účinky.

„Přípravky s vysokým obsahem minerálů dodají pokožce nezbytnou výživu a posilují imunitu kožních buněk. Jsou vynikajícími prostředky proti stárnutí, omlazují a zpevňují pokožku, pomáhají při akné, ekzémech, redukují vrásky i stařecké skvrny. Jsou ideální pro intenzivní péči při léčení problémů pleti,“ říká Alexander Krajňák, manažer společnosti NevO Dead Sea SPA zaměřené na výrobu pečující kosmeticky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře. „Kosmetika obohacená o složky z Mrtvého moře najde využití i pro zdraví v oblasti anti-aging. Díky vysokému obsahu minerálů obnovuje buněčný metabolismus a regeneruje buněčnou strukturu pokožky. Může proto pomoct i v boji proti vráskám a ztrátě vlhkosti v pokožce.“

Kolagenový krém NevO Dead Sea SPA redukuje linky a vrásky na obličeji, krku, dekoltu i rukou. Obsahuje také bambucké máslo, bahno z Mrtvého moře a kvalitní esenciální oleje. Všechny účinné složky společně pomáhají k pevnosti a elastičnosti kůže, vrásky a linky se vyplňují zevnitř a jsou méně viditelné. Když ho budete používat pravidelně, zamezíte tvorbě nových nedokonalostí a mizí i hluboké vrásky na čele a na krku,“ vysvětluje Alexander Krajňak. Krém pochází z liftingové řady a je vhodný pro zralou, povadlou a unavenou pleť. Používá se podle potřeby několikrát týdně pro okamžité vyhlazení a vypnutí pokožky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?