Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení

Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože nám počasí letos zatím přeje, a ještě nenastal klasický sychravý podzim, je třeba přemýšlet dopředu a vybavit se na nadcházející mrazivé teploty. V Čechách jsme totiž většinou zvyklí během podzimu a zimy trávit volný čas doma, což má však za následek negativní nálady a toužebné vyhlížení jara, které vnímáme jako světlo na konci tunelu. Přiměřená fyzická aktivita a trávení času venku nám však může pomoci toto období překlenout s úsměvem. Je však nutné být k tomu dostatečně vybaven.

Základem je tak nenechat se podzimem negativně ovlivnit, a naopak si užít vše, co toto kouzelné a melancholické období nabízí. Jen málokdy je totiž příroda tak fotogenická a krásná jako během října a listopadu. Stromy hrají všemi barvami a byla by škoda zavírat se doma. K tomu je ale nutné mít řádně připravený šatník.

Termoprádlo

Základem podzimního šatníku je bezesporu termoprádlo, které je nezbytnou součástí nejen sportovních aktivit. I při těch méně náročných se totiž lidské tělo potí, termoprádlo však dokáže odvádět pot od těla co nejrychleji, a tak zůstáváme v teple a v suchu. Termoprádlo zároveň rychle schne, neomezuje náš pohyb a na těle nestudí. Jeho základní funkcí je zároveň prodyšnost, tedy knotový efekt, který zajišťuje to, že materiál nenasává vlhkost do sebe, ale nechá ji přenášet do dalších vrstev oblečení a následně do vzduchu.

Od toho se však odvíjí i to, že je nutné dodržovat principy vrstvení. Funkční oblečení totiž rozdělujeme do tří vrstev, a to na základní vrstvu, prostřední vrstvu a svrchní vrstvu. Ta základní má za úkol odvádět vlhkost z těla, prostřední poté chrání tělo před vnějším chladem a izoluje tělem vytvářené teplo a zabraňuje pronikání studeného vzduchu na tělo a svrchní vrstva zase chrání tělo před nepříznivými vlivy počasí. Ta by měla být nepromokavá a větru odolná. Při nákupu termoprádla je však nutné pamatovat i na to, že aby bylo opravdu funkční, mělo by obepínat pokožku těla.

Podceňovat nesmíme ani kvalitní obuv, ve které se nám bude dobře chodit za každého počasí a zároveň nás ochrání před vlhkostí a mrazem.

Kde funkční oblečení nakupovat

Při nákupu funkčního oblečení bychom měli navštívit specializované obchody nebo e-shopy prodávající kvalitní oblečení a obuv. Kvalitní termoprádlo najdeme například v internetovém obchodě Outletclub.cz, který se specializuje na prodej široké nabídky značkového oblečení, doplňků a obuvi. Co se týče termoprádla, v jejich nabídce najdete zejména kvalitní termoprádlo SENSOR, které jako první zavedlo ploché švy do celé kolekce. E-shop navíc nabízí dopravu nad 2000,- zdarma a zboží se odesílá do 48 hodin od potvrzení objednávky. Všechny produkty na webových stránkách jsou skladem a prodáváno je pouze originální značkové zboží s garancí kvality.

Zkuste tedy na letošní podzimní a zimní sezonu nahlížet jinak než na něco, co je nutné přetrpět a my vám garantujeme, že s kvalitním oblečením budete schopni si užít i to sebehorší počasí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?