Pelargonie od šamana zachraňují životy

Pelargonie od šamana zachraňují životy

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Umckaloabo je zulský název pro výtažek z kořene nádherně kvetoucí rostliny, latinsky Pelargonium sidoides, u nás známé jako Jihoafrická pelargonie.

Za známost jejích antivirotických a antibakteriálních účinků vděčí Evropané jihoafrickému šamanovi, tomu se zželelo nemocného Angličana, který si do klimatu Jižní Afriky přijel na doporučení bezmocných lékařů ulevit v těžkém stádiu tuberkulózy.

Místní šaman nabídl chorému cizinci pomoc a připravoval mu každý den po dobu čtyř měsíců tajemný nápoj z kořenů místních rostlin. K úžasu všech se zpátky domů vracel pacient téměř zdráv.

Dnes víme, že za zázračným uzdravením byla výše zmíněná pelargonie, ale za okny nebo na zahrádce si ji nevypěstuje ani zdatný český pěstitel. Dokonce ještě donedávna byla jedinou cestou, jak získat kořeny pro výrobu extraktu, sběr divoce rostoucích bylin.

Trvalo to léta a vyžádalo si obrovské úsilí, než se rostliny podařilo vypěstovat a poté založit plantáže. Sklizeň na plantážích je však možná pouze jednou za tři roky, a to z toho důvodu, že účinné látky obsažené v kořenech se v ideálním množství i kvalitě nahromadí právě po třech letech. Rostlina je při sklizni definitivně vykořeněná a končí tak svůj vegetační život.

Pelargonium sidoides se dnes používá k léčbě těch nejběžnějších, ale také bohužel nejčastějších potíží spojených s onemocněním horních cest dýchacích. Tato virová onemocnění postihnou dospělého člověka zhruba třikrát do roka, u dětí je to bohužel dle statistik až dvanáctkrát ročně!

V lékárně je k dostání pod názvem Kaloba a je řešením, jak předcházet zbytečným komplikacím, které vyžadují následné podávání antibiotik. Když tedy lékař nepředepíše antibiotika, může vám při léčbě pomoci právě Kaloba.

Tento lék zabírá ihned při počátečních příznacích napadení dýchacích cest a mohou jej užívat děti již od jednoho roku. Při včasném podání a správném užívání mohou být příslušníci celé rodiny od nejmladších po nejstarší v dobré kondici nikoli za týden, ale již během tří až čtyř dnů.

V každém případě se nemocnému výrazně dřív uleví a příznaky nemoci ustoupí do přijatelnějších mezí. Studie, které byly prováděny se stovkami pacientů léčených tímto druhem pelargonie, jasně prokázaly i zkrácenou dobu pracovní neschopnosti.

Lék Kaloba je volně prodejný, k dostání bez lékařského přepisu v lékárně buď v tekuté formě, vhodné pro nejmenší pacienty a nově také v tabletách s pohodlným dávkováním.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?