Přínosná představení pro děti, která neomrzí? Sledujte projekt Fešák Píno & Friends!

Přínosná představení pro děti, která neomrzí? Sledujte projekt Fešák Píno & Friends!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pár dnů letních prázdnin je ještě před námi, a tak možná přemýšlíte, kam vzít své ratolesti za zábavou, která je něčemu přiučí a zároveň jim vykouzlí úsměv na tváři. Odpovědí na tuto otázku je známé trio s názvem Fešák Píno & Friends! Co od nich můžete čekat a kam za nimi vyrazit?

O projektu

O projektu Fešák Píno & Friends jste již možná slyšeli někdy v minulosti, neb se nejedná o žádnou novinku. Naopak, tento projekt je dětem i rodičům známý již deset let a na ty, kteří za ním stojí, jste mohli narazit po celém Česku a Slovensku. Dříve se však o děti všech věkových kategorií staralo duo Fešáka Pína a jeho kamarádky Bóni BON Bóni, přičemž nyní je doplnil nový člen Fofrmen, kterého jste již mohli spatřit na posledním červnovém turné, kdy trojice navštívila města jako Kadaň, Pardubice či Havlíčkův Brod a mnoho dalších. A kdo je vlastně Fofrmen? Fofrmen v podání herce Tomáše Kubáta je malým velkým superhrdinou, je neuvěřitelně rychlý a hbitý a díky své masce umí být i neviditelný.

Celý projekt tak prošel zásadní změnou a show pro děti jsou nyní velkolepější a roztančenější. Představení spočívají v nejrůznějších hudebních a tanečních vystoupeních, soutěžích, rozdávání sladkostí a dárečků, ale děti a rodiče se mohou těšit i na ohňostroje či světelné efekty. „Spolu s tím, jak se mění svět kolem nás, mění se a vyvíjí se i současná generace těch nejmenších a jejich vnímání zábavy. Nynější děti jsou modernější, a tak jsme začali klást důraz na to, abychom takoví byli i my a naše představení. Ukázkou toho je právě třeba náš nový člen Fofrmen, který reprezentuje velmi populární superhrdiny, nebo i vylepšení nejrůznějších efektů, které na pódiu využíváme,“ říká představitel Fešáka Pína a herec a zpěvák Josef Bača.

Josef Bača alias Fešák Píno ovšem upozorňuje i na to, že jejich představení mají mít pro děti určitý přínos. „Mohlo by se zdát, že si děti získáváme hlavně tím, že jim rozdáváme bonbóny či dárky nebo že s nimi děláme na pódiu legrácky, ale my se snažíme hlavně o to, abychom děti co nejvíce zapojili. Bouráme tak stereotypy, učíme děti komunikovat a budujeme jim sebevědomí a kreativitu. Naším posláním není děti jen zabavit na nezbytně dlouhou dobu, kterou představení trvá. My jim chceme být blíže, chceme je něco naučit,“ dodává Bača.

A kde tedy můžete Fešáka Pína a jeho kamarády potkat? „Aktuálně se soustředíme na naše druhé CD, na kterém se bude opět podílet přední český skladatel a producent Viktor Dyk, který je zároveň autorem i drtivé většiny našich předchozích písniček. Rodičům ale doporučujeme sledovat naše stránky na  Facebooku, kde pravidelně sdílíme naše plány do budoucna a kde zveřejňujeme i záznamy z předešlých vystoupení,“ uzavírá Bača.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?