Služba garantovaného pronájmu řeší nejčastější problém majitelů nemovitostí, co obnáší?

Služba garantovaného pronájmu řeší nejčastější problém majitelů nemovitostí, co obnáší?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nájemníci neplatiči, nájemníci se sklony nemovitost demolovat či žádní nájemníci. To jsou nejpalčivější problémy majitelů nemovitostí, které ohrožují pravidelný zisk z investičních nemovitostí. Přitom existuje jednoduché řešení, které si na českém realitním trhu právem vydobývá své místo.

Řeč je o službě garantovaného pronájmu, kterou v současnosti nabízí nezávislá realitní společnost Bohemian Estates. Ta existuje od roku 2006, kdy vznikla proto, aby drobným i velkým investorům nabídla skutečně komplexní řešení v oblasti správy a investic do rezidenčních i komerčních nemovitostí. Nyní má po České republice společnost Bohemian Estates tři kamenné pobočky, a to v Praze, Brně a Ostravě a spravuje přes 800 nemovitostí v Čechách i v zahraničí v celkové hodnotě 5 miliard korun.

Jak již bylo řečeno, Bohemian Estates přináší komplexní realitní služby, a tak svým klientům nabízí nejen služby v oblasti investic do nemovitostí, ale postará se i o prodej či komplexní správu nemovitostí. „Profesionální správa nemovitostí je v dnešní době velmi hojně využívaná služba, avšak ani ti nejlepší realitní makléři mnohdy nedokážou zaručit, že nedojde k žádným komplikacím, které by ohrozily pravidelný příjem z nájemného. A jelikož je právě toto tou nejčastější hrozbou, začali jsme klientům nabízet službu garantovaného pronájmu, která majitele nemovitostí za předem daný poplatek zbaví prakticky všech starostí, které jsou s pronájmem nemovitostí spojené,“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel Bohemian Estates.

Postaráno je tak opravdu o všechno, včetně shánění nových nájemníků, přepisů energií, vybírání nájemného a společnost taktéž garantuje vrácení nemovitosti v původním stavu, a tak se majitelé nemusí obávat ani takových nájemníků, kteří by měli tendence byt demolovat. Po celou dobu trvání smlouvy jsou navíc zajišťovány potřebné opravy a údržba a samozřejmostí je i pravidelný online report pro majitele o tom, jak si nemovitost vede.

„Majitelům nemovitostí nechceme nic tajit a přestože si stojíme za tím, že se nemusí o nic starat, dáváme jim nepřetržitý přístup k reportům a fotografiím nemovitosti. Lze tak v reálném čase sledovat, kolik nemovitost vydělává či zda je aktuálně obsazena,“ dodává Novotný.

A co když nemovitost obsazena není?

Bohemian Estates na rozdíl od ostatních realitních kanceláří nespoléhá jen na realitní inzerci a nájemníky získává i díky dlouhodobé spolupráci s mezinárodními společnostmi, školami a cílenému marketingu v místě nemovitosti. V průměru je tak nový nájemník zajištěn do dvou týdnů od počátku hledání. Každý je zároveň prověřován v registru dlužníků, což je krok, který Bohemian Estates provádí jako jedni z mála. „Má-li případný nájemník byť jen jeden záznam v centrálním registru dlužníků, smlouvu s ním neuzavíráme. Zároveň používáme lety praxe prověřené a vypilované neprůstřelné smlouvy, které nám umožní se efektivně zbavit neplatících nájemníků. To však v tomto konkrétním případě není pro majitele nemovitosti podstatné, my mu totiž nájemné garantujeme tak či onak,“ vysvětluje Novotný hlavní podstatu služby garantovaného pronájmu.

Služba je tak vhodná zejména pro ty, kteří chtějí pravidelně a bez starostí inkasovat peníze za nájem, a přitom se o nic nestarat. Ocení ji tedy například i ti, kteří byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů.

Vyplatí se služba garantovaného pronájmu?

„Cenu za službu určujeme na základě prohlídky, kdy je stanovena výše tržního nájemného. Z něj poté bez poplatků odečteme přibližně 15 %, což se rovná nájemnému, které je po odsouhlasení podmínek majiteli nemovitosti garantováno. Statistiky ovšem ukazují, že profesionálně spravovaná nemovitost průměrně dosahuje vyšší obsazenosti, a tak lze v dlouhodobém měřítku hovořit o tom, že si na sebe tato služba dokáže sama vydělat,“ uzavírá Novotný za Bohemian Estates.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?