Až se podzim zeptá, co dělaly vlasy v létě…

Až se podzim zeptá, co dělaly vlasy v létě…

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Podzim, to není jen romantika a krajina oděná do pestrých barev. Je to také období, kdy téměř každou ženu dostihnou problémy s vlasy. Právě s příchodem chladnější části roku je naše kštice oslabená po létě a potřebuje patřičnou péči. Nástup podzimu by se měl tedy nést ve znamení regenerace a intenzivní péče o vlasy. Co teď naše hříva potřebuje a jak jí navrátit vitalitu?

Tropické vedro postupně předává vládu babímu létu, než se žezla definitivně chopí podzim. I když ráno už bojujeme s vlezlým chladem, odpoledne je krásně teploučko a my si můžeme ještě užívat příjemné teploty. Takové teplotní změny mají vliv nejen na naše zdraví, ale i na vlasy. Změna teploty a vlhkost dávají vlasům zabrat a způsobují hodně škody jako například vysušení, lámavost, lupy, krepatění a další. Navíc na podzim jsou naše kadeře oslabené z léta – přeci jen sluníčko, slaná nebo chlorovaná voda a vítr jim dvakrát neprospěly. Stejně jako naše kůže jsou teď i vlasy vysušené a potřebují hydrataci. Když jim dáme potřebnou výživu, vrátí se nám to v zimě, kdy bude naše kštice zase trpět nošením čepic a mrazíky.

První pomoc: Zastřihnout!

Chcete-li napravit vlasové škody napáchané v létě, měly by vaše první kroky směřovat do kadeřnického salonu. I když vám možná reklamy slibují zázrak na počkání a problém s roztřepenými konečky vyřešený za jedno umytí, nenechte se zviklat. Lámavé a roztřepené konce, které jsou vysušené od slunce, se totiž nikdy nezacelí. Platí na ně pouze ostré kadeřnické nůžky a šikovné ruce. Konečky jsou částí vlasů nejvíce náchylnou k mechanickému a chemickému poškození, a abychom se ho vyvarovali, měli bychom kadeřnici navštěvovat zhruba každých šest až osm týdnů. Je to skvělý způsob, jak posílit kadeře a preventivně je udržovat zdravé.

Vsaďte na čisticí a pečující produkty

„Zvýšená lámavost a vysušené vlasy jsou s koncem léta velmi častým problémem. Spousta zákaznic na podzim také přichází s tím, že se jim vlasy rychle mastí a vypadají zplihle. Může to být dáno například zbytky opalovacích přípravků, solí a stylingových produktů, které na vlasech ulpěly a dostaly se do hlubších struktur,“ vysvětluje Renáta Gaucká, vlasová expertka profesionální kadeřnické kosmetiky Nouvelle. „Nepomáhá tomu ani obyčejná voda z kohoutku, kterou si myjeme vlasy a která může za to, že na nich ulpívá chlor. Radím proto zainvestovat do dobré čisticí a zároveň šetrné vlasové kosmetiky. Investice se vám v horizontu několika týdnů vrátí v podobě ozdravěných, silných a zářivých vlasů,“ doplňuje Gaucká.

Komplexní vlasová péče Double Effect je určená pro suché, poškozené a porézní vlasy. Šetrně je čistí od mazu a všech nečistot, vyživuje do hloubky, dodává elasticitu a usnadňuje rozčesávání. Jakmile vlasy důkladně umyjete čisticím šamponem, aplikujte doplňkové vyživující produkty v podobě masky, pěny, kondicionéru či oleje. Dobře vyživené vlasy se budou účinně bránit chladnému počasí, nebudou vypadat mastné a těžké ani nebudou svévolně poletovat.

Masáž vlasové pokožky

I když masáž dopřáváme zpravidla jen zmoženému tělu, ocení ji i vlasová pokožka na podzim. Stimuluje totiž průtok krve. Proč je to důležité? Díky lepší cirkulaci krve se k vlasovým cibulkám dostávají všechny přijímané živiny. Budete tak mít zdravější vlasy i pokožku. Ideální jsou esenciální oleje a kartáče z přírodních štětin, jimiž olej rovnoměrně nanesete. Když si masáž hlavy dopřejete před usnutím, zároveň tak tělo i mysl naladíte ke spánku a příjemně si odpočinete.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?