Barva roku 2022: Jak Veri Peri zakomponovat do interiéru?

Barva roku 2022: Jak Veri Peri zakomponovat do interiéru?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

S novým rokem přichází nové trendy a stejně tak i nová barva roku. Tu každoročně vyhlašuje Pantone Color Institute, který je léta považován za vůbec nejvyšší instituci ve svém oboru. Již dvě desetiletí ovlivňuje rozhodování o vývoji a nákupu produktů v mnoha průmyslových odvětvích včetně módy nebo interiérového designu. Letošní barvou se stala barva se zajímavým názvem Veri Peri. Jak vypadá a jak ji co nejlépe zakomponovat do interiéru? O tématu se rozpovídala bytová designérka Anke Glut.  

Veri Peri

Veri Peri je kombinací několika tónů, kterým vévodí modrá a červená. Barva je odborníky definována jako brčálově modrá s fialově červeným podtónem a je inspirována květem barvínku. Podle viceprezidentky Pantone Color Institute Veri Peri odráží to, co se odehrává v globální kultuře a vyjadřuje to, co lidé hledají. Veri Peri má představovat sílu, která pramení ze změny, a má podporovat kreativitu a vynalézavost. Prý je reakcí na pandemii a má nás doprovodit do světa, ve kterém nás čeká mnoho nového. Má nám dát vizi ve chvílích, kdy přepisujeme své životy.

„Veri Peri je vyzývavá a hovoří sama za sebe. V interiéru ji ale nejlépe doprovodí další barvy. Jedině tak opravdu vynikne,“ říká interiérová designérka Anke Glut, která se zabývá designem, bytovou architekturou a poradenstvím.

A s jakými barvami je nejideálnější Veri Peri zkombinovat? Dle Anke si bude barva skvěle rozumět s temnými modrými tóny a stejně tak s paletou bílých a šedých odstínů. Pro konzervativce bude ideální s čistou bílou. „Nechcete-li v interiéru žádné výrazné změny, zkuste Veri Peri zkombinovat s čistou bílou barvou na zdi. Bude se skvěle vyjímat nejen na celých plochách, ale i v podobě různých geometrických tvarů. Tato kombinace ozvláštní interiér, ale nezmění jeho podstatu,“ vysvětluje Anke Glut.

Pro romantičtější duše bude Veri Peri vhodná v kombinaci s pastelově růžovou, tuto kombinaci je však vhodnější volit v podobě malých dekorací nebo textilií. Nádherně bude vypadat na dekorativních polštářích, na rámech obrazů nebo jako barevná kombinace závěsů.

Pro odvážlivce pak bude výtečná kombinace tmavě modré a Veri Peri. „Tato kombinace se bude báječně vyjímat ve společenské zóně, v dětském pokoji nebo v ložnici. Jednu barvu si zvolte jako podklad a zakomponujte do ní druhou. Tak například, bude-li Veri Peri převládat na zdi v obývacím pokoji, umístěte do místnosti tmavě modrou pohovku. Výsledek vás oslní,“ říká Anke Glut.

Výjimečná je také kombinace se zelenou barvou. Ta bude nejlépe vypadat v obývacích pokojích. Anke Glut však radí jít na tuto kombinace střídmě a nepouštět se do ní moc zhurta. Velice snadno to s ní totiž jde přehnat. „Pokud zvolíte kombinace zelené a Veri Peri, doporučuji jako převládající barvu v místnosti zvolit barvu v odstínu bílé a tyto dvě následně zkombinovat v detailech, jako je koberec, sedací souprava nebo obrazy. Tak nebudou barvy rušivým elementem, ale naprosto geniálním doplňkem. Veri Peri je výjimečná barva a je potřeba k ní tak přistupovat,“ uzavírá bytová designérka Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?