Během horkého léta vlasům hrozí vysušení vedoucí až k lámání a nevratnému poškození vlasových vláken

 Během horkého léta vlasům hrozí vysušení vedoucí až k lámání a nevratnému poškození vlasových vláken

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nedostatečná nebo nevhodná péče o vlasy během parného letního období se vám může vymstít. Vlasům totiž hrozí hned několik nebezpečí – ostré slunce a škodlivé UV záření, chlorovaná či slaná voda a špatná zvolená vlasová kosmetika, která neodpovídá na specifické potřeby vlasů v těchto měsících. Aby vaše koruna krásy neutrpěla škody, zaměřte se na vhodnou péči – odměnou vám na podzim budou krásné a zdravé vlasy, které mají do oslabené a vysušené hřívy na míle daleko.

Věděli jste, že vlas obsahuje zhruba 15 % vody? Když je vaše hříva nepřetržitě vystavená slunečnímu žáru bez patřičné ochrany, voda se z ní velmi rychle vypařuje. Vlasové vlákno tak křehne a stává se slabým a méně odolným vůči jakémukoli mechanickému poškození – třeba i během tak obvyklé činnosti, jako je rozčesávání vlasů.

Nenechte své vlasy v létě uschnout

„Hlavním úkolem letní vlasové péče je vlasy pořádně do hloubky hydratovat. Zatímco kůži stačí jen 10 % hydratace, vlasy potřebují v průměru o 7 % hydratace více. Pozor by si měly dát především ženy se suchými vlasy. Povrch suchého vlasu přirozeně nechrání vrstva kožního mazu, proto je jejich povrch porézní a vlhkost se uvnitř vlasu rychleji ztrácí,“ vysvětluje Alexander Krajňák ze společnosti NevO Dead Sea SPA, která už více než deset let spolupracuje s předními vědci na zachování blahodárných účinků Mrtvého moře na zdraví i krásu kůže v kosmetických přípravcích. Během letních měsíců zpravidla nestačí používat klasický šampon ani běžnou výživnou masku. Je třeba nasadit specializované produkty.

„Vysoce hydratační minerální šampon a kondicionér doporučuji doplnit ještě Hydratačním vlasovým krémem NevO ze stejné řady. Vytváří ochranný film a uzamyká potřebnou vlhkost uvnitř. Minerály a vitaminy B a E  vlas vyživují, posilují a chrání před působením vnějších vlivů. Krém se používá do umytých vlhkých vlasů nebo přidejte malé množství do vyfénovaných vlasů na konečky pro finální uhlazení. Hydratační krém se z vlasů neoplachuje,“ vysvětluje Alexander Krajňák. Pro dosažení lepších výsledků následně použijte Minerální kondicionér NevO. Kondicionér obsahuje hydratační složky a minerály z Mrtvého moře, které zabraňují poškození během sušení a česání.

Vsaďte na pečující oleje

Každý vlas reaguje na přemíru slunečního záření trochu jinak. Obecně platí, že odbarvené či barvené vlasy jsou mnohem citlivější na UV záření i působení chlorované či slané vody. V létě se také často potýkáme se zacuchanými vlasy a výrazným šisováním. Nejlepší péčí jsou vlasové oleje, které při pravidelné aplikaci udržují vlasy posílené, poddajné, hebké a celkově chráněné před poškozením. „Vlasové sérum s arganovým olejem NevO podporuje krevní oběh a metabolické procesy v pokožce hlavy, posiluje vlasové cibulky a vyživuje je a tím stimuluje růst vlasů a zabraňuje nadměrnému vypadávání. Několik kapek séra se zahřeje v dlaních a vmasíruje do vlasů a pokožky hlavy,“ vysvětluje Alexander Krajňák. Kromě arganového oleje obsahuje přípravek také rakytníkový olej pro urychlení růstu a lněný olej a panthenol pro vysoký lesk.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?