Bojujte s nadváhou účinně a s trvalými výsledky

Bojujte s nadváhou účinně a s trvalými výsledky

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Cvičením a správným stravováním můžete porazit i vaši genetiku – bez ohledu na to, jaká je vaše rodinná anamnéza a predispozice k tloustnutí. Zapomeňte na to, že jste zdědili postavu po babičce, a bez předsudků začněte pracovat na svém novém já hned teď. Poradíme vám několik nových zbraní v boji proti tukovým zásobám, které vám při redukci váhy přijdou vhod.

Kompenzace

Kompenzování je chování, ke kterému v procesu hubnutí může docházet ve chvíli, kdy máte pocit, že jste si zasloužili „právo dopřát si“ za všechnu tu dřinu, kdy jste poctivě jedli nízkokalorické pokrmy, denně cvičili a přerušili konzumaci alkoholu. Většinou pak můžete mít tendence uchylovat se k této kompenzaci za to, že jste to všechno zvládli. Pokud opravdu chcete dosáhnout svého cíle, vydržte. Rozpoznejte včas tento pocit, zažeňte ho a myslete na posílení své disciplíny, sebeovládání a bdělosti vůči jakýmkoliv těmto nutkáním.

Taktika všímavého odporu

Touha po kalorickém jídle může vyvolávat podobné pocity, které zažívají drogově závislí, a to jednoduše díky uvolňování chemických látek v našem organismu. Proto je těžké odolat všem lákadlům v podobě tučných, sladkých a nezdravých jídel. Pokud na vás přichází nutkavá potřeba smlsnout si na něčem, co vaší dietě rozhodně nepomůže, vyzkoušejte techniku nazvanou „všímavý odpor“. Tato technika je založena na tom, že se budete pevně soustředit na dlouhodobější výhody zdravého jídelníčku. Netrapte se tím, že si teď nedáte smažák s hranolkami nebo nugátový dort. Myslete jen a jen na vytoužený výsledek, na kterém již nějaký čas usilovně pracujete. Posilujte svou pevnou vůli a neuhýbejte z vaší cesty za štíhlou postavou.

Pokud budete jíst během dne ovoce, zeleninu, nízkotučné jogurty, celozrnný chléb a dostatek bílkovin, udržíte si hladinu glukózy a s tím i dobrý pocit z přísunu energie ze zdravého jídla. Nemáte na vaření zdravého jídla čas? Vyzkoušejte nízkokalorické hotovky Slim Pasta. Jsou to rychlá, opravdu chutná jídla naservírovaná za devadesát vteřin. Jejich základem jsou konjakové těstoviny a lahodné omáčky, které vás provedou čtyřmi světovými kuchyněmi – slunnou Itálií, provoněným Středomořím, tropickým Thajskem či posvátnou Indií. To vše s minimem kalorií, bez lepku a konzervačních látek.

Zařaďte vitamín D

Vitamín D zvyšuje účinnost leptinu, hormonu, který signalizuje mozku, že jste sytí. Vitamín můžete získat z potravin, jako jsou vejce, houby, ryby, ale také sýry, ovesné vločky a další potraviny, do kterých se tento vitamín přidává. Pokud ale chcete tělu zajistit dostatečné množství “déčka”, zkuste užívat doplněk stravy vitamínu D3, který vám pomůže do těla dostat jeho potřebné množství.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?