Bydlíte v přízemí? Nepodceňujte zabezpečení oken a balkonových dveří

Bydlíte v přízemí? Nepodceňujte zabezpečení oken a balkonových dveří

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vstupní dveře jsou hlavní branou do našeho soukromí, které bychom měli stoprocentně chránit před vpádem nezvaných návštěvníků. Základem jsou kvalitní a certifikované bezpečnostní dveře minimálně třetí, lépe však čtvrté bezpečnostní třídy. Optimální zabezpečení domácnosti by ovšem nemělo končit pouze u vstupních dveří do bytu, pokud bydlíte v přízemí. Věnujte pozornost také oknům, lodžiím, balkonům a dalším skleněným plochám, které by mohly vetřelcům posloužit pro snadný vstup do objektu.

Prosklené dveře a okna jsou nejsnazší překážkou pro vniknutí nežádoucích osob nebo předmětů do objektu. Ochrana těchto vstupů je naprostým základem bezpečnosti vašeho domova. Pokud nechcete být vykradeni, nepodceňujte ochranu a zabezpečení toho nejcennějšího, co máte.  Platí, že vždy je lepší investovat a zvolit kvalitnější zabezpečení, než jít cestou laciných výrobků od neověřených prodejců. Jaké existují možnosti pro zabezpečení skleněných ploch u přízemních bytů?

Bezpečnostní folie jsou levné a udělají dobrou službu

Okna a balkonové dveře můžete zajistit mřížemi, vybavit okna uzamykatelnými kličkami anebo nechat klasická skla vyměnit za ta bezpečnostní. Mříže však představují mechanickou bariéru a mohou působit esteticky rušivě, bezpečnostní skla zase nejsou nejlevnější položkou. Pokud chcete účinně zvýšit zabezpečení skleněných ploch a zároveň si nemůžete dovolit zaplatit velký obnos peněz, možnou variantou jsou bezpečnostní folie na sklo.

„Výměna stávajících oken za bezpečnostní prosklení je velice nákladná, vhodnějším způsobem je proto zabezpečení skleněných ploch dodatečnou instalací bezpečnostní folie na sklo. Speciální folie zabrání jak prohození předmětů, tak i znesnadní vniknutí případných pachatelů do objektu. Nespornou výhodou je její nenápadnost, takže nepřitahuje nežádoucí pozornost zvenčí,“ říká Jaroslav Pecka z české firmy NEXT, která se už třicet let zabývá výrobou bezpečnostních dveří a dalšího příslušenství pro zvýšení zabezpečení soukromých i komerčních objektů.

„Bezpečnostní folie na sklo má velmi kvalitní povrch odolný proti poškrábání a ochrání vás a vaše blízké před pořezáním o skleněné střepy v případě rozbití okna. I po rozbití zůstává sklo neprůchodné a není potřeba ho okamžitě měnit. Folie navíc zadrží až 98 % škodlivého UV záření, čímž chrání interiér a zabraňuje jeho rychlému stárnutí. Používá se na všechny typy budov, od bytů, rodinných domů, kanceláří, obchodů, bank až po mateřské školky, školy a nemocnice,“ doplňuje Jaroslav Pecka z NEXT.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?