Bytoví architekti: V čem vám mohou pomoci?

Bytoví architekti: V čem vám mohou pomoci?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Využít služby interiérového designéra v Čechách stále není zcela běžné. Kdo ale někdy plánoval rekonstrukci bytu či domu uvnitř, může potvrdit, že celý proces není ani zdaleka jen o tom vybrat správnou kombinaci barev. Dílčích úkolů je mnohem více a všechny na sebe navíc musí navazovat. A to nejen z toho důvodu, aby uspořádání a následný design ladil dohromady, ale především i kvůli logistice a celkové organizaci práce řemeslníků. V opačném případě se rekonstrukce může velmi protáhnout. V čem všem vám bytoví architekti mohou pomoci?

Návrh

Návrh interiéru včetně 3D realizace je klíčový. Díky návrhu si můžete vše s klidem rozmyslet, než se pustíte do práce. Zároveň objevíte hluchá místa a nejrůznější nedostatky. Největší chybou, kterou můžete udělat, je pustit se do rekonstrukce, aniž byste měli zakresleno co kde bude a jak. Na návrhu nesmí chybět faktické rozměry, které počítají s metráží jednotlivých místností. „U návrhu interiéru celá práce začíná. Bez něj není možné dále pokračovat a právě návrh umožňuje vše v klidu naplánovat, aniž by se začalo sahat do rozpočtu. Již několikrát se mi stalo, že mě oslovili klienti, kteří již měli část rekonstrukce za sebou a najednou si uvědomili, že vlastně neví jak dál. Již provedené práce však znemožnily pokračovat v určitých úpravách a další úkony musely navazovat na to, co bylo doposud provedeno. Bez ohledu na to, zda to bylo správně nebo špatně. Od interiérového designéra vždy chtějte návrh interiéru, ideálně včetně 3D realizace,“ vysvětluje bytová designérka Anke Glut.

Itinerář

U návrhu však práce nekončí. Následně je potřeba rozepsat, jaké práce se budou v daném bytě či domě provádět a je potřeba je zkoordinovat tak, aby vše dávalo smysl. To ale, když vezmeme v potaz čas řemeslníků, není vždy jednoduché. „Itinerář prací a koordinace jednotlivých řemeslníků je z celého procesu asi nejnáročnější. Jednotlivé úkony na sebe musí navazovat a cílem designéra je to, aby vše šlo jako po másle. Tedy, aby nevznikaly hluchá místa a zbytečně se nečekalo. Know-how o tom, kolik je na co potřeba času, však většinou lajk nemá. Proto je v této části rekonstrukce služba designéra k nezaplacení. Ušetří vám nervy, peníze a čas,“ doplňuje Anke Glut.

Slevy u dodavatelů

Díky spolupráci interiérového designéra s dodavateli můžete získat i nemalé slevy na nábytek a vybavení. Ty oceníte zejména u nábytku na míru, kuchyní nebo koupelen, jejichž pořizovací částky se mnohdy šplhají do astronomických výšin.

Sladění doplňků

Celkovou atmosféru interiéru nevytváří jen podlahy, zdi nebo nábytek. Důležitou roli zde hrají i obyčejné doplňky jako lampy, svíčky, polštáře nebo textilie. I s těmi vám pomůže interiérový designér, který se na celý objekt dovede podívat nezúčastněně a přitom s ohledem na vaše osobní preference a styl, do kterého domov ladíte. Zároveň se nemusíte bát toho, že by každá dekorace byla dvojnásobně drahá jen proto, že ji vybírá designér. Někdy se opravdové poklady skrývají tam, kde bychom je nečekali. „Jsem toho názoru, že nábytek, podlahy a spotřebiče mají být kvalitní a něco vydržet. U dekorací je ovšem hlavní, aby se zbytkem místnosti ladily, a sama vím, že někdy ty nejlepší kousky dovedeme pořídit za pár korun,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?