Čas na výrobu podzimních dekorací se blíží, jak na to?

Čas na výrobu podzimních dekorací se blíží, jak na to?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail
Přestože nás čeká ještě pár posledních vyloženě letních dnů, již brzy se i do našich příbytků vkrade podzim. Naštěstí je podzimní dekorace jedna z těch vůbec nejhezčích a plno propriet můžete začít sbírat už teď. Po čem byste se ale měli vlastně porozhlédnout? A bez kterých pomocníků kreativní tvoření dozajista nezvládnete?

K podzimu neodmyslitelně patří plody přírody, jako jsou šišky, bukvice, žaludy, suché listí a nejrůznější luční kvítí, na jehož sběr je teď ideální čas. Půda ještě totiž není podmáčená a všechny tyto rostliny budou již odkvetlé, ale stále v dostatečně reprezentativním stavu, aby vám doma dělaly parádu.

To samé platí i o šiškách, žaludech a bukvicích. A že jste na svých nedávných toulkách na žádné nenarazili a dle vás ještě nejsou opadané? Vydejte se do lesa na procházku den či dva po intenzivnějším větru. Právě tehdy máte šanci najít plody v té nejlepší kondici. Vše, co seberete, doma zatím ukládejte na suché místo, kde nehrozí žádná plíseň a veškerý materiál na vás počká, až se ke tvoření dostanete.

Pro dotvoření podzimní scenérie oceníte samozřejmě i kaštany, nejrůznější větvičky a narazíte-li na zachovalé kousky březové kůry, neváhejte s jejím odnesením domů. Při procházkách přírodou do sebe zároveň nezapomeňte nasát poslední sluneční paprsky letoška. Naladíte se tím na kreativní vlnu a zrelaxujete se.

S čímž souvisí i to, jak na podzim obecně pohlížíte. Máte ho zafixovaný jako depresivní roční období plné deště, mlhy a chladných rán? Nebo se na něj spíše díváte jako na období plné barev a hřejících slunečních paprsků? Druhá možnost je totiž ta správná a právě tvoření podzimních dekorací vám to může pomoci pochopit. Vždyť, co přesně charakterizuje podzim? Barvy. Hlavní roli následující měsíce budou hrát barvy jako červená, oranžová či hnědá, které lze výborně zkombinovat a v interiéru dovedou vykouzlit útulnou a jedinečnou atmosféru.

Bude-li vám tak scházet nějaký podzimně barevný prvek, neváhejte navštívit obchod pro kreativce, ve kterém nejen, že načerpáte inspiraci, ale možná si odnesete domů i něco, co jste v přírodě nesehnali. Kamenné pobočky kreativního obchodu Idea Creative se nachází v Berouně, v Plzni a v Kladně a najdete tu prakticky vše, co potřebujete nejen pro sezonní tvoření.

Kromě toho tu ale pořídíte i nezbytné pomocníky, bez kterých doma jen tak něco nevyrobíte. Řeč je o nejrůznějších sponách, drátcích, provázcích či třeba o tavné pistoli, kterou později využijete i na tvoření adventních věnců. Koupit ale nezapomeňte i svíčky, které vám doma pomohou dotvořit útulnu atmosféru a alespoň trochu vás nasměrují, kam se s celým tvořením můžete nechat unést. Ano, máme na mysli svícny nejrůznějších velikostí a tvarů.

Určitě ale zabodujete i takovým podzimním věncem na dveře či ručně vázanými kyticemi  do každé místnosti. Vázy, ve kterých kvítí bude, můžete ozdobit přírodními prvky. Za okno pak můžete vymyslet truhlík s jehličnany ozdobený šiškami, kaštany a o barevný detail se postará pár větviček šípku. Že vás naplňuje už jen představa toho, jak po večerech děláte něco takhle kreativního? Tak teprve počkejte, až budou vaše výtvory hotové. Sami budete překvapení, jak moc dokáže být podzim mírumilovný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?