Chataření v roce 2020? Ke slovu se dostává kreativita a rychlost

Chataření v roce 2020? Ke slovu se dostává kreativita a rychlost

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Rok 2020 se zatím jeví jako rok zkouškový. Díky pandemii koronaviru se nenásilně, přesto efektivně zkouší mezilidské vztahy, finanční gramotnost obyvatel a to, jak chceme trávit volný čas, když zrovna nepracujeme a svět ještě stále není v té samé kondici jako loni touto dobou. Hitem letošního léta je tak mj. chataření.

To sice patří k české nátuře stejně neodmyslitelně jako třeba houbaření či cyklistika, z finančního a časového hlediska je ovšem náročnější. O tom svědčí i inzerce na realitních portálech, kde je v současnosti chat výrazně méně než například na přelomu tohoto a loňského roku a ty, které tam najdeme, nejsou nikterak levnou záležitostí.

Chceme-li si poté chatu sami postavit, hlavním problémem je velká časová náročnost, a to i v případě, když si na celý projekt najmeme stavební firmu. Řešení ale nabízí projekt vyrabimechaty.cz, který se specializuje výhradně na výrobu chat a rekreačních staveb pomocí přestavby lodních kontejnerů. A jak to vlastně funguje a jak výsledné chaty vypadají?

„Nestavíme domy, ani jiné budovy, a tím, že se zaměřujeme pouze na rekreační stavby, tak jsme schopni vyrobit krásnou chatu v co nejkratším možném čase. Výroba zároveň neprobíhá u klienta na pozemku, ale v našich prostorech. Probíhá to tedy přibližně tím způsobem, že nás zájemce o chatu osloví, vybere si velikost chaty a my ji do tří týdnů přivezeme na předem daný pozemek,“ upřesňuje hlavní výhody projektu jednatel společnosti Tomáš Litavský.

Znamená to ale to, že jsou všechny chaty stejné? „Máme rádi čistý, jednoduchý a promyšlený design. Zároveň však myslíme ekologicky, a tak jsou veškeré materiály vybírány s ohledem na udržitelnost a jsou šetrné k životnímu prostředí. Exteriér chaty je vymyšlený tak, aby zapadl do přírodní scenérie a na chatě nenajdete žádné prvky, které by byly pro oko rušivé,“ dodává Litavský.

Co se interiéru týče, ten je tvořen materiály, které jsou hladké, rovné a lehké na údržbu. Vše se drží v minimalistickém stylu, a to i díky známé bytové designérce Anke Glut, která se na návrzích interiéru podílí. „Díky Anke Glut v chatách najdete prvky minimalismu, praktičnosti a design, který dovede navodit atmosféru pohody a odpočinku. Je si ale možné nechat navrhnout i vlastní originální design nebo nechat chatu vymalovat jen do bílé barvy a pak si ji přizpůsobit k obrazu svému postupem času,“ říká Tomáš Litavský z vyrabimechaty.cz.

Chaty jsou standardně dodávány s vnitřními rozvody vody, odpadů a elektřiny, a tak je možné je hned začít obývat. Pokud se tedy ještě dnes rozhodnete, letošní babí léto můžete strávit ve vlastní chatě. A co je víc?

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?