Chcete najít kupce své nemovitosti a prodat ji tak co nejvýhodněji? Vsaďte na pomoc odborníka

Chcete najít kupce své nemovitosti a prodat ji tak co nejvýhodněji? Vsaďte na pomoc odborníka

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože na trhu s realitními službami působí celá řada společností, vybrat si realitního odborníka není v Česku vůbec lehké. Na druhou stranu, pustit se do prodeje svépomocí také není ideální řešení. Je potřeba hned na začátku celé transakce nacenit nemovitost profesionálně s ohledem na všechna cenotvorná kritéria, a být schopen si stanovenou cenu obhájit. Jak tedy vybrat realitního experta, který správně odhadne tržní cenu?

Určit prodejní cenu nemovitosti, abyste mohli nemovitost prodat za co nejvyšší cenu, je velmi složité s ohledem na to, že do cenotvorby vstupuje celá řada faktorů a ceny se na realitním trhu neustále vyvíjejí. Experimenty se v tomto případě příliš nevyplácejí. Právě na kvalifikovaném odhadu ceny nejvíce záleží, jak rychle, výhodně a bezpečně svou nemovitost prodáte. Vybrat si realitního poradce se zprvu může zdát jako banální mezikrok, ve skutečnosti je to však zásadní předpoklad pro úspěšný prodej. Dejte si pozor, abyste nenaletěli. V současnosti neexistuje žádná legislativa, která by regulovala makléřskou činnost. Jde o živnost volnou, k jejímuž vykonávání nepotřebujete žádné vzdělání ani zkušenosti z oboru. Může ji provozovat doslova kdokoli.

Zvučné jméno není zárukou kvality

I když makléřská činnost značně utrpěla tím, že se v oboru pohybují fušéři a podvodníci, stále ještě existují profesionální společnosti, které vám budou při prodeji nemovitosti spolehlivými partnery. Vybírejte si prověřené společnosti s dobrými referencemi, tradicí a bohatým know-how, za které více než masivní reklama mluví pozitivní zkušenosti spokojených klientů. Zvučné jméno často neznamená záruku kvalitního servisu, zvláště ve světě franšízového podnikání, kde se leccos schová za důvěryhodné jméno světoznámé značky. Pokud jste dostali doporučení na konkrétní společnost, prověřte důkladně reference a projděte si také obchodní rejstřík nebo výroční zprávy, abyste zjistili, jak daná společnost hospodaří. V dnešní době, kdy je vše snadno dohledatelné na pár kliků, tak můžete předejít případným potížím a například zjistit, zda realitní společnost nebyla v insolvenci nebo nevyhlásila bankrot.

Vezměte si k ruce experta na reality

Ačkoliv je makléřská pověst poškozena mnohými amatéry, stále ještě existují realitní společnosti, na které se dá spolehnout. Ale je třeba vybírat pečlivě. Pokud máte vytipovaný region či kraj, kde byste chtěli žít, obraťte se raději na lokální realitní odborníky, kteří velmi dobře znají situaci na místním trhu. „Jsme rodinná firma, která si zakládá nejen na osobním přístupu ke klientům, ale také na perfektní znalosti lokality Berounska, kde také sami bydlíme. Naši certifikovaný makléři vám pomohou s prodejem vaší nemovitosti s ohledem na rychlé vyřízení k vaší spokojenosti. Zabezpečíme profesionální prezentaci nemovitosti prostřednictvím videoprohlídky či profesionálních fotografií a půdorysů. Máme přístup k více než padesáti serverům, prezentujeme také na našem webu či Facebooku,“ říká Jakub Kindl, manažer realitní kanceláře Domov, specializující se na oblast Prahy a Berounska.

Každý, kdo zvažuje prodej nemovitosti, by měl vyhledat nezávislého odborníka s mnohaletými, všestrannými zkušenostmi. Zajímejte se také o to, kdo v kanceláři pracuje. Jsou to jen makléři, kteří pak při samotném obchodu shánějí nezbytné odborníky externě, nebo se jedná o tým specializovaných expertů, který spolupracuje s právníky, techniky, fotografy a designéry? I to by mělo ovlivnit vaše rozhodování.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?