Chraňte svou pokožku i v zimě. Máme pro vás pět tipů jak na to

Chraňte svou pokožku i v zimě. Máme pro vás pět tipů jak na to

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

S chladnějším počasím se pravidelně dostavují i problémy s pletí. Ta je v zimě vysušená, podrážděná a popraskaná, a tak je více než žádoucí dopřát jí odpovídající péči. Lidem s problematickou a citlivou pletí mnohdy ale pouhá hydratace nestačí. Že se to týká i vás? Provedeme vás zimní péčí o pokožku krok za krokem.

Proč v zimě pokožka trpí?

Na kondici pokožky se v chladném počasí podílí hned několik faktorů. Kromě toho, že ji každý den vystavujeme náporu větru a mrazu, neprospívá ji ani časté přecházení z vyhřátých domovů a kanceláří do venkovních mrazů. V přehřátých místnostech zároveň dochází k dehydrataci, což má za následek větší náchylnost k jejímu poškození. Nutné je ale zmínit i problém nevyváženého jídelníčku. Nejen o Vánocích totiž dochází k tomu, že je strava poněkud jednotvárná, lidé mají tendence vařit hutnější jídla z méně čerstvých surovin, a to často ústí v nedostatek vitaminů. Pokožka tak není vyživována zevnitř a kolikrát ji nespasí ani ten nejslibnější hydratační krém. Jak se ale tedy v zimě chránit?

Klíčová je hydratace

V zimě je často třeba sáhnout po mastnějším a výživnějším krému, než na který jste zvyklí během ostatních ročních období. Správný hydratační krém by měl pleť zvláčnit, vyživit a lehce se vstřebávat. Pokud se zároveň líčíte, nezapomínejte v tomto ročním období používat i hydratační make-up, který vás ochrání před mrazy venku.

Nepodceňujte čištění pleti

I přestože se třeba nelíčíte, i v zimě je důležité každodenní čištění pleti, a to jak ráno, tak večer. Přes den se na pokožce totiž usadí spoustu nečistot a v noci pokožka zase produkuje maz. Všeho je ale třeba se zbavit už jen proto, aby mohla pleť volně dýchat a byla připravena na vstřebávání vyživujících kosmetických přípravků. Pokud uvidíte, že je po odlíčení pokožka zarudlá a podrážděná, zkuste v zimním období přejít na čistič pleti s krémovitou konzistencí nebo s obsahem nekomedogenního oleje, který neucpává póry.

Pravidelný peeling

Pokud máte pocit, že vám pravidelný peeling obličeji v zimě uškodí, jelikož zbaví pleť své přirozené ochranné bariéry, opak je pravdou. Vhodně zvolený peeling totiž šetrně odstraní nečistoty a odumřelé kožní buňky, zároveň však podporuje prokrvení pokožky, čímž dochází k její rychlejší obnově. Peeling používejte v pravidelných intervalech, cca jednou týdně.

Nezapomínejte na opalovací krém

A to nejen, chystáte-li se na hory. Pleť je totiž v zimě sušší, čímž se snižují její vlastní obranné mechanismy a je tak náchylnější k poškození. Chladné a suché počasí zároveň zhoršuje funkci kožní bariéry a nejsvrchnější vrstva pleti, která je zodpovědná za ochranu před ultrafialovým zářením, je oslabená. Kvalitní opalovací krém by tak měl být v zimě samozřejmostí.

Zázrak z Mrtvého moře

Nejen v zimě najde své využití i kosmetika obsahující minerály z Mrtvého moře. Ta je známá pro své blahodárné účinky na lidský organismus a právě i na pokožku. Sůl z Mrtvého moře totiž pomáhá pokožce udržovat přirozenou vlhkost a předchází tak jejímu vysoušení a ostatní obsažené minerály zlepšují pleťový hydratační faktor, posilují kožní buňky a zvyšují odolnost kůže vůči dehydrataci a škodlivým vlivům z prostředí. V tomto období se poté osvědčí například minerální emulze od NevO Dead Sea SPA, která je ideální pro intenzivní noční regeneraci. Pokožka je ráno po použití hebká a vyhlazená a postupně se stává odolnější vůči nepříznivým vlivům prostředí, jako je chlad, UV záření nebo suchý vzduch z klimatizace.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?