Co s neposednými školáky? Představte jim Fešáka Pína a jeho kamarády!

Co s neposednými školáky? Představte jim Fešáka Pína a jeho kamarády!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ať už máte doma školáka nejmenšího či o něco málo staršího, pravděpodobně se všichni shodneme na tom, že i přes nálož úkolů a dalších školních aktivit, mají po většinu času děti mnohem více energie než my sami. Většina rodičů tak o víkendech řeší, jak děti zabavit, utahat a samozřejmě také, jak je trochu edukovat.

A přestože nápadů by možná bylo víc než dost, energie se na celém procesu podílet je mnohdy to, co rodičům chybí. A pravda je taková, že to nelze rodičům zazlívat. Péče o děti totiž již dávno není jedinou dospěláckou starostí a povinností, a tak přestože chceme být součástí dospívání našich dětí, nepohrdneme možností, kdy se veškeré zábavy ujme někdo jiný.

Naštěstí pro všechny zúčastněné stále existují nejrůznější zábavné programy a projekty, které dětem nabízí vše potřebné a rodičům dovolí na chvíli vypnout. Brilantním příkladem je projekt Fešák Píno & Friends.

Ten v České republice funguje již přes deset let a za tu dobu má na svědomí tisíce vystoupeních a zábavných show pro děti všech věkových kategorií. A přestože byl původně tvořen pouze Josefem Bačou alias Fešákem Pínou a Petrou Mošovskou, která představuje Bóňu BON Bóňu, na několika posledních turné po Čechách jsme mohli spatřit nejnovějšího člena Fofrmena, pod jehož maskou se skrývá oblíbený herec Tomáš Kubát. Toho jste mohli v posledních letech pravidelně vídat například v představeních rakovnického divadla. Nyní se tak o blaho dětí na svých vystoupeních starají hned tři osoby, které mají na vymýšlení zábavy pro děti zcela unikátní pohled. „Přestože je na našich show primárním cílem děti zabavit, tak to není to jediné, čeho chceme dosáhnout. V dětech chceme probouzet kreativitu a zvídavost. Chceme je bavit, pomáhat jim v rozvoji a předně je chceme i něco naučit. Ačkoli jim tak předkládáme něco jim blízkého a pro ně směšného, tak je zároveň i vzděláváme. Třeba i v tom, že je v životě důležité umět se projevit,“ říká představitel Fešáka Pína a zároveň autor celého projektu Josef Bača.

Rodiče se zároveň nemusí bát toho, že by představení nebyla pro děti dostatečně atraktivní. Ta jsou totiž plná smíchu, tance, písniček a nejrůznějších speciálních efektů, které přilákají zrak i toho největšího introverta. „Snažíme se jít maximálně s dobou a uvědomujeme si, že dát někomu do ruky dřevěnou hračku už nemusí být úplně dostačující. Součástí našich show jsou tak ohňostroje, laserové efekty a mnoho dalších vylomenin,“ dodává Bača.

Že vás představa odpoledne v režii jiného dospělého, který se o program pro vaše ratolesti postará místo vás, nadchla? Sledujte Facebook nebo webové stránky Fešáka Pína & Friends, ať vám neuniknou novinky o plánovaných představeních. „Momentálně se soustředíme na vydání nového hudebního alba, na kterém se opět nepodílel nikdo jiný než přední český hudební skladatel a producent Viktor Dyk. Brzy však přijdeme s konkrétními termíny a místy, kde nás mohou rodiče s jejich potomky potkat,“ uzavírá Josef Bača za celý tým kolem Fešáka Pína.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?