Detoxikace organismu může pomoci i při podzimních depresích, jak na ni?

Detoxikace organismu může pomoci i při podzimních depresích, jak na ni?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Dny se krátí, počasí se ochlazuje a na mnoho z nás pomalu, ale jistě padá podzimní deprese. A přestože pravý pojem deprese patří spíše stavu vážnějšího charakteru, je statisticky dokázáno, že během října a listopadu se u většiny lidí projevuje zhoršení nálady. Není sice přesně známo, co je příčinou podzimní skleslosti, jednoznačně na ní má však svůj podíl nedostatek světla, ponuré počasí nebo třeba i tlak v zaměstnání spojený se splněním úkolů ke konci roku. Pomoci ale může detoxikace organismu a úprava životosprávy.

Detoxikačních kúr avšak existuje celá řada a není jednoduché vybrat si tu pravou. Většina z nich totiž stejně funguje na podobném principu a bez odborného dohledu se často jedná o metodu pokus-omyl bez uspokojivých výsledků. Těch lze ovšem docílit, zaměříme-li se na svůj zdravotní stav z celostního pohledu stejně jako metoda detoxikace C.I.C. neboli Controlled Inner Cleansing. Výsledky této metody totiž potvrzují, že na zdraví člověka je třeba se dívat jako na spojení zdravé psychiky a emocionality a zdravého fyzického těla. Jedno bez druhého totiž nemůže existovat.

Příčinu zdravotních potíží poté tato metoda spatřuje v zatížení organismu různými druhy toxinů, kterých rozlišuje celou řadu. Existují například toxiny z životního prostředí jako chemické sloučeniny a těžké kovy, průmyslová a potravinářská chemie, radioaktivní látky, metabolické toxiny, samozřejmě léky a drogy a v neposlední řadě i emoční toxiny. A přestože se organismus spontánně snaží toxiny eliminovat, lidské emoce tuto snahu blokují a znemožňují tak imunitnímu systému, aby si sám poradil s cizorodými toxiny. Nejčastěji se jedná o emocionální stres, blokovaný emocionální konflikt nebo citovou deprivaci. Při detoxikaci je tak kladen důraz nejen na očistu organismu, ale taktéž na odstranění těchto blokujících emocí.

Konkrétní toxická zátěž organismu je indikována pomocí EAM přístroje Salvia při první návštěvě u osvědčeného terapeuta a na jejím základě je doporučena odpovídající detoxikační kúra s ohledem na vaše možnosti, případně jsou doporučeny další úpravy životosprávy. Jedna kúra trvá přibližně pět až šest týdnů a poté následuje kontrola efektu detoxikace a je navrhnut další postup. Obyčejně je zapotřebí podstoupit kúr několik, vše závisí na době, po kterou danými obtížemi trpíte.

K boji s podzimní depresí je ovšem nutné přistupovat komplexně a je vhodné zamyslet se například i nad změnou jídelníčku a celkově životosprávy. Aktivní přístup k životu a zdravá strava jsou totiž chtě nechtě základem silného imunitního systému a zároveň i vyrovnané psychiky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?